Новини

Артем (ім’я змінено) захворів на туберкульоз у 2011 році, але вчасно пройшов курс лікування та одужав. Має позитивний ВІЛ-статус та із 2012 року приймав антиретровірусну терапію (АРТ). Через низку життєвих труднощів (епізодичне вживання наркотиків, розлучення з дружиною, проблеми із законом, зміна місця проживання), хлопець зупинив лікування, рік не приймав АРТ. Його самопочуття почало погіршуватися, а самонавіювання та страх розголошення своїх діагнозів, не дозволяли піти до лікарів. Зрештою, знайомі порадили Артему звернутися до соціального працівника і отримати належну допомогу.

Так хлопець прийшов до соцпрацівниці БО «Світло надії» Жанетти Бойко, яка працює з людьми, що належать до груп ризику. “Після бесіди Артем вирішив, що все ж необхідно відновити лікування, адже при перерві в прийомі АРТ, імунітет дуже послаблюється і є великі ризики захворіти на туберкульоз чи інші недуги. Тому він пройшов скринінг на туберкульоз: зробив рентгенографію грудної клітини в тубдиспансері, здав мокротиння. На щастя, цю хворобу не виявили. Але була гостра потреба у відновленні прийому високоактивної антиретровірусної терапії”, - розповідає Жанетта Бойко.

Соціальна працівниця пояснила Артему, як поновити лікування, надала необхідні контакти та зв’язалася із соціальним працівником сайту, де хлопець раніше отримував АРТ. На сьогодні його життя поступово налагоджується, він відновив антиретровірусну терапію та приймає “Ізоніазид”(протитуберкульозний препарат).

Діяльність реалізується за фінансової підтримки МБФ «Альянс Громадського здоров`я»


17 Червня 2021

Велика подія для міста.
Сьогодні Полтава підписала Меморандум про взаєморозуміння з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні. Міський голова Олександр Мамай та представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль офіційно закріпили партнерські стосунки у напрямку становлення гендерної рівності та зміни усталених соціальних норм.

Цей Меморандум встановить робоче партнерство між сторонами для:

  • посилення спроможності та ролі міста у розбудові стійких механізмів міжнародної ініціативи “Партнерство Біарріц”, у тому числі задля досягнення рівності чоловіків та жінок шляхом подолання гендерних стереотипів, 

  • залучення чоловіків до піклування та догляду за дітьми і виконання домашньої роботи на рівні з жінками, 

  • встановлення партнерських відносин, а також розбудови стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства особам. 

Меморандум охоплює реалізацію двох проєктів, які вже діють у Полтаві: проєкту “Трамплін до рівності: проєкт зі зміни соціальних норм та викорінення гендерних стереотипів задля сталого розвитку та добробуту жінок і чоловіків в Україні”, що фінансується Швецією, та проєкт “Міста та громади, вільні від домашнього насильства”,  який фінансується Посольствами Великої Британії та Канади в Україні.

І саме другий проєкт є надзвичайно важливим для БО “Світло надії. “Ми спільно із Полтавською міською радою відкриваємо денний центр із кризовою кімнатою для жінок, які були в ситуації домашнього насильства. Це допоможе створити належні умови для надання соціально-психологічної допомоги”, - говорить директорка Притулку для жінок БО “Світло надії” Олена Чикурова.

16 Червня 2021

СЬОГОДНІ У ПОЛТАВІ ВІДБУЛАСЯ СЕНСАЦІЙНА ПОДІЯ, ЯКА МАЄ ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ВСІЄЇ УКРАЇНИ!

Офіційна презентація Print studio “My Space”. Це перший напрямок у діяльності соціального підприємства, що працевлаштовує жінок, які постраждали від домашнього насильства у Полтавському регіоні. 

Розвиток соціального підприємництва, опанування нових професій, набуття фінансової незалежності, розкриття величезного потенціалу та створення унікальних принтів на текстильній продукції (футболки, світшоти, худі, куртки, екосумки, екоторби, маски індивідуального захисту та багато іншого) - тепер це все сміливо можна говорити про нову студію “My Space”! Це злагоджений колектив жінок, які опанували графічні редактори та технічне обладнання для нанесення принтів на текстильній продукції. 
Також учасники офіційного відкриття почули головні мотиви створення такої студії, її важливу соціальну мету і побачили дефіле за участі модельної агенції “Margo” та  жінок, постраждалих від домашнього та гендерно обумовленого насильства – клієнток Притулку для жінок БО «Світло надії». На дефіле була представлена перша колекція текстильної продукції з нанесенням унікальних принтів від  студії “My Space”.

Однією із найважливіших подій цього заходу стало підписання двох договорів про співпрацю - із БО “TBpeopleUkraine” та БО “FREE ZONE”. Тож уже незабаром ці організації отримають свої якісні та унікальні замовлення.
Відтепер кожен може замовити товари та послуги у Print studio "My Space" та підтримати розвиток соціального підприємництва за адресою м. Полтава, вул. Сапіго, 3. Тел. 066 532 29 07. 
Цим ви допоможете забезпечити трудову зайнятість, усвідомити свою важливу роль у розвитку підприємництва та власного становлення, а також сприяти економічній незалежності жінок, що постраждали від домашнього насильства.

Презентація Print studio «My Space» відбулася у рамках компоненту «Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання насильству за ознакою статі», що реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за імплементації МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» при фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні.


03 Червня 2021

Київський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області запрошує до співпраці громадян, які мають намір допомагати за для безпеки нашого суспільства.

Якщо ти студент вищого навчального закладу або  небайдужий громадянин та володієш певними знаннями, уміннями чи навичками, які можуть допомогти у виконанні завдань соціально-виховної та профілактичної роботи з клієнтами пробації, сприяти їх працевлаштуванню, залученню до навчання чи соціально-корисної роботи, долучайся до волонтерства в пробації.

 Одним з чинників, які здійснюють негативний вплив на розвиток нашого суспільства і держави, нині є високий рівень злочинності. Це негативно впливає на безпеку людей, їх життєдіяльність, нормальні відносини в родинах та суспільстві, сталість моральних правил співжиття

 Для вирішення частини цих проблемних моментів та повернення до нормального законослухняного життя в суспільстві осіб, які вчинили правопорушення, в Україні у 2015 році створено систему пробації   (Закон України «Про пробацію»)

 Уповноважені органи пробації працюють з такими категоріями громадян, як:

  • обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь;

  • особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт;

  • особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт;

  • особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням;

  • звільнені від відбування покарання вагітні жінки та жінки, які мають дітей віком до трьох років;

  • особи, які засуджені до покарання у виді обмеження волі, які направляються для відбування покарання до виправних центрів;

  • особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.

 Але одним з головних чинників, які можуть забезпечити виконання повноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадянським суспільством, спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників.

 З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації.

 Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про пробацію».

 Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі. До волонтерської діяльності, пов’язаної із пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Просимо врахувати, що в сучасних умовах уповноважені органи пробації не наділяються ресурсами для забезпечення роботи волонтерів та компенсації їх витрат. Так само відсутні й програми компенсації шкоди, що може бути спричинена при виконанні волонтерської діяльності.

З урахуванням викладеного, запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів. Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами:

36022, м Полтава, пров. Родини Іваненків, 3-в, контактний тел. 0667481488

24 Грудня 2020

Родина - наше все! Разом ми набираємось сил і натхнення, які допомагають долати труднощі, досягати вершин і перемагати! Добре, коли все добре! Та реалії нашого сьогодення нагадують про випадки жорстокості, домашнього насильства над жінками та дітлахами. 

______________________________________

“Рідний мій...тиран…”

У халаті і домашніх капцях, яка стоїть на порозі зі спустошеним поглядом... Такою вперше побачили фахівці БО “Світло надії” 27-річну Людмилу - жертву домашнього насильства. У молодої жінки була розбита губа, а під оком великий синець - покарання від чоловіка за те, що вона не знала ім'я виконавця його улюбленої пісні. До цього благовірний ледь не зламав їй руку за пересолений салат.

________________________________________

“Кожна жінка, яка тут, це вже складна історія.У вирішенні даної проблеми не існує єдиної стратегії. Кожне звернення вимагає індивідуального підходу. Найчастіше постраждалим жінкам потрібна комплексна допомога. Ми намагаємося повернути їх до соціально-активного життя, яке вдома найчастіше обмежувалося кухнею та обслуговування  побутових потреб родини. Створюємо для дітей середовище, в якому у малечі складаються умови його психічного, фізичного, інтелектуального та емоційного розвитку”, - наголошує Олена Чикурова, керівник Притулку для жінок БО “Світло надії”.

Катерина Рижеченко, заступник голови Полтавська обласна державна адміністрація звертається до жительок нашого регіону: “Шановні жінки, які на підсвідомому рівні не готові до змін або вважають таке ставлення до себе нормою (як то кажуть, б'є, значить любить) - не мовчіть, не соромтеся того, що відбувається. Самостійно розімкнути це коло дуже складно. Нині на профілактичному обліку в поліції Полтавщини перебуває 1418 осіб, які на побутовому ґрунті вчинили домашнє насильство. Із них - 1325 чоловіків. Наше завдання – проводити серед них широку інформаційну та  роз’яснювальну роботу. У всіх районах, містах та  ОТГ визначено уповноважених осіб, які несуть персональну відповідальність та організовують роботу у сфері запобігання та протидії домашньому насильству чи насильству за ознакою статі. Не мовчіть і вас почують!”

________________________________

Хоч і не вдома, проте зі спокійними буднями у Притулку для жінок БО “Світло надії”. Ми віримо, що кожна наша клієнтка віднайде родинний затишок та надійний тил по життю!

Всім сім'ям Полтавщини взаєморозуміння, поваги та вірності! Притулок для жінок БО “Світло надії працює за підтримки Департаменту соціального розвитку та охорони здоровя Полтавської міської ради.


08 Липня 2020

У період карантину команда соціальних працівників БО “Світло надії” розмірковують, як всіляко допомогти людям, які бажають обстежитися, проте не мають доступу до лікарень чи не знають куди звертатися. 

У Пирятині наша Катерина Шпак подала оголошення щодо можливості проходження тестування на ВІЛ, та додала власний номер телефону аби мати можливість проконсультувати людину, яка звернеться. 

“Люди, опинившись вдома, телефонували та консультувалися. Деякі нервували загалом через міфи стосовно ВІЛ та через нестачу інформації, запитували, чи можливо інфікувати при чханні, наприклад. Але були й жителі Пирятина, які дійсно мали ризики інфікування та потребували обстеження й консультації”, - розповіла Катерина.

 “Один чоловік  зателефонував та, як і інші, почав питати, як пройти обстеження на ВІЛ, адже мав неодноразові ризики інфікування, проте страх перед обстеженням заважав йому зробити тест”. 

І даремно! Здоровий глузд та чітке розуміння, що життя важливіше, змусило жителя Пирятина пройти тест. Він отримав позитивний результат. На щастя, не все втрачено. Дякуючи підтримці Катерини Шпак, довготривалим бесідам - чоловік прийняв новий статус, зрозумів, що за умови лікування можна жити звичайним життям. Наразі отримує антиретровірусну терапію й радить всім: “Не думайте, що це стосується всіх, крім мене. Краще 1 раз на рік робіть тест на ВІЛ. Живіть спокійно!”

Проект HealthLink12 Червня 2020

Сьогодні в Україні відзначають День боротьби з булінгом. Як батькам боротися з цькуванням їхньої дитини🧑 іншими дітьми, агресивним переслідуванням, тобто булінгом, поради від керівника Молодіжного центру «Lighthouse» БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope»Виктор Шилов:
✔️ Вислухайте свою дитину.
✔️ Висловіть підтримку.
✔️ Не засуджуйте і не критикуйте поведінку дитини, яка призвела до нападок.
✔️ Переконайте дитину, що ви хочете допомогти їй знайти правильний вихід з цієї ситуації.
✔️ Проявіть співчуття.
✔️ Якщо ви також бували у подібній ситуації, поділіться своїм досвідом з дитиною.
✔️ Не залишайте дитину наодинці зі своєю проблемою.
✔️ Дізнайтеся у дитини, що вона хоче зробити і чим ви можете їй допомогти.
✔️ Запропонуйте кілька варіантів врегулювання ситуації. Не наполягайте на готових рішеннях, а пропонуйте можливі варіанти, і нехай дитина сама шукає шляхи виходу із ситуації.
✔️ Поговоріть з класним керівником, шкільним психологом. Розкажіть, що в класі є така проблема, щоб об’єднатиcя у боротьбі булінгом.
☝️Пам’ятайте, що не можна закривати очі🙈 навіть на найменший прояв цькування, адже розібратися з ситуацією можна лише спільними зусиллями і тільки, якщо вчасно звернути на неї увагу.


04 Травня 2020

Шановні друзі та партнери! 

Ми приєднуємося до карантинних заходів і скасовуємо всі заплановані заходи. Обмежувальні протиепідемічні дії щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусу триватимуть до 3 квітня.

Всім здоров’я!


17 Березня 2020