Новини

«Посилення ролі підлітків та молоді в сфері профілактики ВІЛ-інфекції» - цій темі присвятили засідання круглого столу. БО «Світло надії» запросили представників професійно-технічних навчальних закладів та заступника головного лікаря Полтавського обласного центра профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом.


У рамках проекту роботи нової ініціативи для молоді «Юний Чемпіон», який ініціювала БО «Світло надії», на зібранні було обговорено концепт запланованої діяльності на навчальний 2017-2018 рр. Мета цієї ініціативи полугає у тому, щоб забезпечити учнів якісними послугами інформування та тестування на ВІЛ-інфекцію, яке є добровільним та анонімним. 


У ході роботи «Юного Чемпіона» запланована підготовка юних тренерів, тобто самих учнів, які б надалі мали змогу проведення профілактичних заходів у навчальних закладах міста Полтави. Це надасть  більшу обізнаність серед молоді віком 14-24 роки, та можливість зменшення випадків ризику інфікування на ВІЛ-інфекцію, шляхом тестування на вірус імунодефіциту людини.  


«Наша мета ­- підвищити рівень знань про ВІЛ-інфекцію серед учнів ПТНЗ міста Полтави. Ми будемо готувати 40  «юних тренерів» за методом «рівний-рівному». Адже саме так ми зможемо уникнути конфліктних ситуацій і досягнемо порозуміння між підлітками та викладачами. Також ми будемо готувати 20 педагогів, менторів, – для супроводу юних тренерів, які допомагатимуть учням у проходженні тесту на ВІЛ-інфекцію та інформаційних заходів»,- розповідає Віктор Шилов, керівник Профілактичного громадського центру для підлітків «Lighthouse».


За словами заступника головного лікаря Полтавського обласного центра профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Катерини Михайлової, Полтава займає лідерське місце і є прикладом для наслідування іншим областям.
«Полтава славиться тісною співпрацею з НУО, і в тому числі БО «Світло надії», яка одна з перших почала профілактику та боротьбу з ВІЛ-інфекцією/СНІДом. Наше місто займає передове місце серед інших регіонів. Чому до нас їздять фахівці з України, Америки й не тільки? -  тому що Полтавщина саме той регіон, який постійно запроваджує нові ініціативи», - говорить Катерина Михайлова.


Учні ПТУ будуть проінформовані з теми ВІЛ-інфекції та торгівлі людьми. Після чого вони зможуть пройти тестування на вірус імунодефіциту людини. Усі учні будуть під наглядом соціального працівника БО «Світло надії», ментора та кваліфікаційного психолога. У результаті виявлення позитивного ВІЛ-результату учень буде під супроводом психолога, який надаватиме постійну підтримку та допомогу в поетапному лікуванні: підтвердження результату тестом ІФА та постановкою на диспансерний облік. 


22 Вересня 2017

Уперше за 4 роки на Київщині прийнято обласну соціальну програму протидії ВІЛ/СНІДу! Нарешті вдасться попередити нові випадки захворювання та смерті, що пов’язані зі СНІДом, уникнути в подальшому додаткових витрат у зв’язку з ВІЛ, зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу в Київській області.


Чому це питання так гостро постало саме в цьому регіоні? На сьогодні Київська область залишається серед лідерів із розповсюдження ВІЛ-інфекції. Станом на 1 квітня 2017 року на обліку з діагнозом ВІЛ тут перебуває 6607 осіб. 57% померлих через причини, безпосередньо пов’язаних із ВІЛ – пацієнти в IV клінічній стадії, з них 76% – від поєднаної інфекції ВІЛ/ТБ, значна частина смертей – внаслідок вірусних гепатитів, цирозу печінки. Спеціалісти стверджують, що офіційна статистика може не відображати всіх масштабів епідемії, бо реальна кількість інфікованих в рази вища.


Оксана Голуб, головний лікар Київського обласного центру, пояснює: "Якщо буде профінансовано 100% забезпечення адаптованими молочними сумішами дітей першого року життя, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, ми знизимо показник передачі від матері до дитини, який у Київській області є одним з найвищих у країні.


За умови фінансування заходу щодо забезпечення вільного доступу до безоплатного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію для населення області, насамперед для груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, із застосуванням методів імуноферментного аналізу (на 41 тис обстежень, з них для груп ризику - 3132) та швидких тестів (на 18000 досліджень), дозволить виявляти інфікованих людей на ранніх стадіях захворювання, своєчасно призначати антиретровірусну терапію, запобігти прогресуванню хвороби – розвитку опортуністичних інфекцій, зменшити кількість випадків смертей, безпосередньо пов’язаних з ВІЛ.


Діагностика та лікування опортуністичних інфекцій покращать якість медичної допомоги, якість життя кільком тисячам пацієнтів, вплине на показник смертності від СНІДу».


Виконавчий директор Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» Евгения Кувшинова розповідає: "Майже чотири роки в Київській області не було затвердженої обласної соціальної програми протидії ВІЛ/СНІДу. Ми сподіваємось, що прийнята програма – це демонстрація готовності керівництва області до рішучих дій у відповідь на епідемію. Тривалий час, завдяки міжнародній допомозі, ми могли формувати заходи, які направлені на виявлення ВІЛ, забезпечення діагностики, мали можливість купувати ліки. Поступово міжнародне фінансування завершується і настає час, коли держава має виступити лідером у забезпеченні доступу громадян до діагностики, лікування та необхідних послуг для збереження життя і здоров’я.


10 Липня 2017

Про юридичне забезпечення підприємницької діяльності сьогодні дізналися бенефіціарії з числа внутрішньо переміщених осіб та представники місцевої громади.

Крім різних аспектів підприємницької діяльності в Україні, учасники дізналися про основні юридичні ризики та відповідальність.

Упевнені, що ця групова консультація сприятиме отриманню додаткових знань та навичок щодо юридичних питань діяльності власного дрібного бізнесу.

Захід організовано в рамках проекту «Інтеграційна та стабілізаційна підтримка шляхом забезпечення засобами існування внутрішньо переміщених осіб та населення, що постраждало внаслідок конфлікту в Україні», що реалізує БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope» у партнерстві IOM Ukraine за фінансової підтримки Міністерства Великої Британії у справах міжнародного розвитку


10 Липня 2017

Международная группа ученых провела исследования более 4,5 тысяч экстрактов растений, в результате чего было обнаружено вещество, которое не хуже азидотимидина (зидовудина) ингибирует обратную транскриптазу ВИЧ.

Результаты исследований вирусологической активности вещества патентофлорин А (patentiflorin A), содержащегося в одном из видов растений семейства ивовых, были опубликованы в июне в Journal of Natural Compounds.

Листья, стебли и корни Justicia gendarussa были собраны в национальном парке Кук-Пхонг в Ханое, экстракт из этого растения, наряду с сотнями других, исследовался в поисках новых веществ, пригодных для терапии ВИЧ, малярии, туберкулеза и онкозаболеваний. Патентофлорин А является частично изученной молекулой, выделенной из растения еще в 2005 году. Однако ее антиретровирусный потенциал был изучен впервые.

Патентофлорин А способен ингибировать обратную транскриптазу ВИЧ значительно мощнее, чем азидотимидин (зидовудин). Соединение проявляет сильную ингибирующую активность против изолятов ВИЧ-1 лекарственно-устойчивых как к нуклеотидному аналогу тимидина (зидовудину), так и к ненуклеотидным аналогам (невирипину).

Молекула была также синтезирована искусственным путем, таким образом, если в дальнейших исследованиях она покажет достаточную эффективность и должную безопасность, то не потребуется добывать ее из растительного сырья.


10 Липня 2017

Соціальні мережі настільки потужно увійшли в наше життя, що цілком зрозуміло, чому багато підприємців популяризують свої товари та послуги саме тут. Тому беніфеціарії з числа внутрішньо переміщених осіб 
та представників місцевої громади, взяли участь у груповому консультуванні «Маркетинг/реклама в соціальних мережах»!

Сьогодні вони ознайомилися із основними функціями та інструментами Інтернет-маркетингу; дізначися, чим привернути увагу аудиторії та розглянули найпопулярніші соціальні мережі.

Захід організовано в рамках проекту «Інтеграційна та стабілізаційна підтримка шляхом забезпечення засобами існування внутрішньо переміщених осіб та населення, що постраждало внаслідок конфлікту в Україні», що реалізує БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope» у партнерстві з IOM Ukraine за фінансової підтримки Міністерства Великої Британії у справах міжнародного розвитку.


10 Липня 2017

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus fringilla in tortor quis imperdiet. Vivamus vestibulum lorem auctor ultrices elementum. Nullam dictum est vel arcu porttitor, sit amet pharetra magna sagittis. Aliquam nunc urna, mattis at euismod id, facilisis non ex. Phasellus eu molestie dolor. Mauris turpis orci, sagittis sit amet ante vel, efficitur blandit mi. Pellentesque dictum sapien aliquam sapien eleifend tincidunt. Vivamus a eleifend nibh, et lobortis mi. Proin mattis eros eu erat aliquet sagittis.


29 Червня 2017