Новини

Благодійна організація «Світло надії» вперше надала субгранти для громадських організацій, ініціативних груп спільнот і допоможе реалізувати переможцям кілька проєктів.

Завершився конкурс на отримання цільової благодійної допомоги у рамках проєкту «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення». Участь у ньому могли взяти як зареєстровані громадські об’єднання, так і незареєстровані команди та громадські ініціативи.

«Ініціативні групи активно долучалися до участі у конкурсі. Ми відібрали найактуальніші пропозиції, зважаючи на нинішню ситуацію в країні. Їхня реалізація беззаперечно буде корисною для багатьох людей, які вимушено переїхали до нашої громади», - розповів виконавчий директор БО «Світло надії» Роман Дрозд.

У результаті конкурсу визначили трьох переможців, які протягом місця мають реалізувати подані ідеї.

«Ми плануємо облаштувати бомбосховище, яке розташоване неподалік нашого офісу. Я і мої колеги ходимо туди під час повітряних тривог. Також ним користуються люди, що живуть неподалік, та працівники підприємства, на території якого і розташоване укриття», - розповіла голова громадської організації «Містохаб» Марина Герасименко.

Ще один переможець – команда «Батальйон небайдужих». Вони планують облаштувати соціальну пральню.

А громадська організація «КримСОС» завдяки цій співпраці зможе забезпечити гуманітарними наборами внутрішньо переміщених осіб, які перебувають в місцях компактного проживання.

В Україні проєкт «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення» реалізується за фінансової підтримки Disasters Emergency Committee (DEC). Реалізація проєкту, метою якого є підтримка спільнот, спрямована на забезпечення нагальних гуманітарних, соціальних та медичних потреб й гідного життя у кризових умовах, здійснюється  БО «Світло надії» за технічної підтримки  Christian Aid та при координації МБФ «Альянс громадського здоров’я».

26 Липня 2022

Робимо все можливе, аби продуктова безпека жителів Полтавщини не викликала занепокоєння. Особливу увагу приділяємо людям, які опинилися у скрутному матеріальному становищі і постраждали від війни в Україні.

Передали 400 продуктових наборів Полтавській обласній організації Українського товариства сліпих. Половину з них уже роздали людям з інвалідністю по зору. І цей процес продовжується.

«Через нинішню ситуацію в країні ціни підвищилися. Люди з інвалідністю отримують соціальну допомогу. Але її не завжди достатньо для всіх потреб. Тому видача таких продуктових наборів надзвичайно цінна для нас. Люди дуже вдячні за підтримку в скрутний час», - розповіла голова правління Полтавської обласної організації Українського товариства сліпих Марина Бабець.

Такі продуктові набори отримають особи з порушенням зору не лише в Полтаві, а й в Кременчуці, Пирятині, Миргороді та Лубнах.


22 Липня 2022

У передчутті радісних емоцій від майбутньої подорожі діти ще до посадки в автобус знайомляться один з одним. А дорослі, тим часом, непомітно витирають сльози та намагаються приховати хвилювання. Непросте рішення про виїзд їм довелося прийняти через війну.

«Свою домівку покинули ще навесні через обстріли. Три місяці прожили у селі на Полтавщині. Хата стара, без опалення. Здавалося, ось-ось завалиться. Трохи її відремонтували. Але все одно, коли думала про настання холодів, ставало страшно. Особливо за дітей. Тому вирішила їхати у більш безпечне місце. Додому ж поки що повернутися не можемо. Там йдуть бої», - розповідає Ірина з Харківщини.

Жінка разом із двома доньками скористалася можливістю поїхати нашим безкоштовним та комфортним рейсом до кордону з Польщею. Два автобуси з Полтави та один з Харкова для мам з дітьми, що виїжджають із зони бойових дій, стали можливі завдяки ЮНІСЕФ Україна.

Пасажиром наступного рейсу можна стати за попередньою домовленістю. Для цього телефонуйте з 9 до 17 години на номер +38-066-553-47-05, Ірина.


19 Липня 2022

Найменші мешканці одного із наших переформатованих шелтерів у захваті!

Та й їхні батьки теж дуже задоволені. Адже тепер у дітей з’явився ще більш безпечний та зручний простір для розваг.

Нещодавно нам вдалося оновити дитячий майданчик і малюки вже граються тут. Спеціально обладнане місце має безпечне покриття, аби уникнути травмування.

Дітлахи з нетерпінням чекали, поки дорослі відремонтують їм майданчик. І тепер відпочивають на свіжому повітрі. 

Оновлення дитячого майданчика стало можливим завдяки підтримці Міжнародного фонду "Відродження", орагнізації "TB Alert" та Paul Sommerfeld.


15 Липня 2022

БО «Світло надії» передала гуманітарну допомогу КП "2-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради".

Комунальне підприємство отримало найнеобхідніші ліки та товари медичного призначення. Їх планують відразу використовувати у лікуванні пацієнтів.

Цього разу нам вдалося доставити понад 1500 кг гуманітарної допомоги зі Львова до Полтави від "Християнської медичної асоціаці".

 «Ми вже не вперше співпрацюємо із благодійною організацією «Світло надії». Вдячні їм за постійну допомогу. Тепер у нас буде додаткове обладнання для тяжкохворих критичних пацієнтів. Зокрема, це апарати для моніторингу у відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії та операційні. Також потрібний і додатковий розхідний матеріал, який ми отримали. Він дуже якісний і одноразовий. Тобто, зекономивши час на стерилізації, можемо обстежити більшу кількість пацієнтів», - розповідає завідуючий відділенням інфекційного контролю 2-ої міської лікарні Дмитро Усков.

Вдячні нашим невтомним водіям! Вони продовжують здійснювати безкоштовні рейси і відвозити жінок та дітей на захід країни. При цьому намагаються бути корисними і по дорозі назад. Саме таким чином і доставили чергову гуманітарну допомогу для полтавської лікарні.


11 Липня 2022

Фахівці благодійної організації «Світло надії» провели зустріч із начальником Центру охорони здоров’я ДКВС України у Полтавській області Михайлом Шондолі та начальником Філії державної установи «Центр пробації» Олександром Дем’яненком, щоб підбити підсумки п’ятирічної роботи реалізації проєкту «Заради життя».

За п’ять років існування проєкту вдалося досягти значних результатів. Серед основних досягнень спільної роботи такі:

  • відкриття кабінету замісної підтримувальної терапії на базі медичної частини №65 філії Центру охорони здоров’я ДКВС України в Полтавській області, завдяки чому програма ЗПТ стала доступна для жінок Надержинщинської виправної колонії;

  • сприяння у відкритті кабінету ЗПТ на базі медичної частини №23, що діє на території державної установи «Полтавська установа виконання покарань №23»;

  • унікальний досвід із введення посади соціального працівника у штатний розклад медичної частини №23, який надає послуги  за принципом «рівний-рівному»;

  • успішне функціонування консультативного кабінету в органах пробації;

  • ув’язнені та засуджені, які мають позитивний ВІЛ-статус і звільнилися з установ виконання покарань, продовжують лікування за місцем проживання у кабінетах довіри та центрах СНІДу.

Насамкінець учасники зустрічі обговорили кількісні та якісні показники проекту. За п'ять років завдяки індексному тестуванню на ВІЛ вдалося діагностувати захворювання у 42 осіб. Ще 37 ув'язненим та засудженим поновлено лікування АРТ.

Також ми вручили подяки начальнику філії Центру охорони здоров’я ДКВС України у Полтавській області Михайлу Шондолі та начальнику Філії державної установи «Центр пробації» Олександру Дем’яненку за вагомий внесок у розвиток надання комплексного пакету послуг у сфері ВІЛ, ТБ, гепатиту С для засуджених та осіб, узятих під варту.


05 Липня 2022

«У нашому селі чотири місяці не було світла. Це неподалік Ізюма. Там пекло, проте в нас ще можливо було якось існувати. А коли селом почали їздити російські танки, вільно ходити їхні солдати, вирішила будь-яким способом виїжджати», - так згадує про останні місяці життя вдома Юлія. Їй пощастило вивести з небезпечної зони своїх дітей, яким 6 і 12 років. Тиждень жінка жила в Полтаві. Тепер їде на захід України. 

Усі пасажири цього рейсу, як і Юлія, з Харківщини. Двом жінкам пощастило вибратися з окупованої Балаклії. Переїхали в обласний центр, але і його ворог обстрілює вдень і вночі. Тому вирішили їхати далі. Безкоштовно у безпечне місце їх повезли завдяки допомозі Міжнародного фонду «Відродження». 

Якщо Вам теж потрібна допомога, скористайтеся цією можливістю. Всі виїзди здійснюються за попереднім записом. Подробиці можете дізнатися, зателефонувавши з 9 до 17 години на номер +38-066-553-47-05.


02 Липня 2022


Назва ЛПУ

Адреса

1.  

КНМП «Лікарня Придніпровська»

М. Кременчук, провПавлівський 1/4

2.  

 

КП "Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ВВ" ПОР (Кременчуцький обласний госпіталь для ветеранів війни)

М. Кременчук, вул. Ігоря Сердюка, 23/1

3.  

КНП «Лікарня інтенсивного лікування 1 рівня м. Горішні Плавні»

М. Горішні Плавні, вул. Миру,10

4.  

КНП «Лохвицька ЦРЛ»

М. Лохвиця, вул. Леніна,4

5.  

КНП «Пирятинська ЦРЛ»

М. Пирятин, вул. Аврущенко,2.

6.  

КНП «Гребінківська центральна районна лікарня»

М. Гребінка, вул. Жовтнева, 38

7.  

КНП «Лубенська ЛІЛ»

М. Лубни, вул. П’ятикопа, 26.

8.  

КНП «Глобинська міська лікарня»

м. Глобино, вул. Лікарняний тупик 1-в

9.  

КНП «Семенівська ЦРЛ»

 

Смт. Семенівка, вул. Шевченко,80

10.  

КНП «Хорольська ЦРЛ»

М. Хорол, вул. Полонського, 11/1

11.  

КНП «Миргородська ЦРЛ»

М. Миргород, вул. Гоголя, 172.

12.  

КНП «Шишацька ЦРЛ»

Смт. Шишаки, вул. Легейди, 50. 

13.  

КНП «Диканська лікарня планового лікування»

М. Диканька, вул. Медична, 42

14.  

КНП «Гадяцька ЦРЛ»

М. Гадяч, вул. Лохвицька,1

15.  

КПН «Зіньківська ЦРЛ»

М. Зіньків, вул. Петровського,21

16.  

КНП «Кобеляцька ЦРЛ»

 

М. Кобеляки, вул. Шевченко 78/112

17.  

КНП «Новосанжарська ЦРЛ»

 

Смт. Нові Санжари, вул. Шевченко, 51.

18.  

КНП «Карлівська ЦРЛ»

 

М. Карлівка, вул. Радевича,2

19.  

КП "Обласний центр профілактики та

боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради"

М Полтава, пров. Госпітальний 5

20. 

Кабінет «Довіра» 

КП "Обласний центр профілактики та

боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради"

м. Полтава, вул. Івана Мазепи буд. 36


27 Червня 2022