Новини

Медичні працівники Черкащини відвідали тренінг, спрямований на зниження рівня стигми та дискримінації до хворих на туберкульоз та представників груп підвищеного ризику до захворювання на туберкульоз. Заходи відбулись 14, 15 та 18 червня.

Тренери навчання – Дар’я Левандовська, головний позаштатний фтизіатр управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та Алла Калініна, експерт БО «Від серця до серця» - зауважують, що такі тренінги потрібні, адже зараз відбувається реформування медицини і лікарям необхідно уміти виявляти хворобу вчасно.

«Лікарі первинного та вторинного рівня надання медичних послуг мали нагоду почути інформацію по виявленню та організації лікування хворих на туберкульоз. Це переважно нова для них інформація, а тому дуже корисна.

Потрібно вчасно виявляти хворобу, аби зменшити епідемію поширення туберкульозу як у Черкаській області, так і в країні загалом. Якщо залишатимуться попередні підходи у лікуванні пацієнтів, то ми не досягнемо поставленої мети. Тому потрібно було провести цей тренінг, щоб закцентувати увагу на стигмі, дискримінації і толерантному ставленні до пацієнта. Адже на туберкульоз найчастіше хворіють ті люди, які мають причину для стигматизації зі сторони всього населення. І наші медики мають розуміти, що потрібно ставитися толерантно до всіх людей, аби досягнути успіху у боротьбі з хворобою», - зазначає Дар’я Левандовська.

Значна частина тренінгу була присвячена побудові діалогу між пацієнтом та лікарем, а також роботі над подоланням упередженого ставлення до різних категорій людей.

«Основна мета тренінгу – зміна ставлення лікарів до пацієнтів. Як виявилось, не всі знають що таке стигма. Тому такі тренінги необхідні, щоб підкреслити для лікарів: можна розмовляти з пацієнтом по-іншому, і це тільки сприятиме ефективному лікуванню і налагоджуванню стосунків між лікарем і пацієнтом», - розповідає Алла Калініна.

Тренінги відбулися у рамках компоненту 10М «Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти» проекту «Сталі системи охорони здоров'я 100% життя», який реалізується БО «Світло надії» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».


19 Червня 2018

Нещодавно у Сумах відбулось засідання круглого столу "Туберкульоз: стан і перспективи подолання". Учасники обговорили можливі напрямки реформування протитуберкульозної служби у області та знайшли шляхи налагодження комунікації та співпраці між з громадськими організаціями. 

"Для вдалої реалізації закупівлі послуг соціального замовлення з супроводу людей хворих на ТБ необхідна допомога від державного сектору, а саме, інформування працівників медичних закладів про проект", - розповідає Олексій Загребельний, керівник ГО "Клуб "Шанс".

“Важливо, щоб у процесі виявлення та діагностики туберкульозу фахівці застосовували сучасні методи діагностики. На сьогоднішній день на Сумщині доступний метод дослідження мокротиння Джин-експерт - це можливість визначення чутливості до препаратів за короткий проміжок часу”, - коментує  Денис Ревенко, представник ТБ спільноти у Сумській області, БО "TBpeopleUkraine".

Віктор Ляшко, заступник генерального директора «Центр громадського здоров’я МОЗ України», запевнив у сприянні реалізації програм у регіоні, націлених на здоров'я,а саме на протидію туберкульозу.

"У лікуванні ТБ важливе не тільки медичний підхід, а й соціальний. Люди, які подолали або лікуються від ТБ, знають все з середини. Об'єднуючи зусилля, ми здатні змінити життя пацієнта назавжди та подолати хворобу у нашій країні!", - зауважує Ольга Клименко, керівник напрямку мобілізації ТБ спільноти в Україні, БО "Світло надії”.

Захід відбувся у рамках програмного компоненту 10М "Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти", що реалізується БО "Світло надії" за підтримки БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".


19 Червня 2018

Нещодавно Оля Клименко, керівник напрямку з мобілізації ТБ спільноти, та Юлія Сенько, старший науковий співробітник відділу хіміорезистентного туберкульозу Національного інституту фтизіатрії та пульмонології  імені Ф.Г. Яновського, зустрілися з пацієнтами МРТБ.

“Соціальний супровід для лікування необхідний! Варто створити групи підтримки для того, щоб пацієнти легше переносили госпіталізацію, розуміли свій діагноз, змогли отримати відповідь на питання, які їх турбують”, - коментує Ольга Клименко.

Протягом зустрічі обговорили питання щодо подальшого працевлаштування після завершення лікування, зрушення можливих бар’єрів, проходили психологічні тести та просто спілкувалися.

“Незабаром буде втілена пацієнт-орієнтована модель, що змінить підхід до лікування ТБ. Таким чином, люди будуть залишатися соціально-активними”, - говорить Юлія Сенько.

“Туберкульоз варто лікувати не тільки медично, а й соціально! Кожен член БО “TBpeopleUkraine” пройшов шлях лікування ТБ та труднощів, які можливі для пацієнтів. Наша мета - змінити ставлення до хвороби та об’єднати зусилля не тільки лікарів і пацієнтів, а й громадськості. Разом ми переможемо ТБ!”, - додає Ольга Клименко.

Зустріч відбулась у рамках програмного компоненту 10М "Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти" проекту “Сталі системи охорони здоров’я 100% життя”, що реалізується БО "Світло надії" за підтримки БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".


15 Червня 2018

Нещодавно фахівці Молодіжного центру “Lighthouse” провели тренінг «Розвиток потенціалу місцевих лідерів з реалізації профілактичної роботи серед підлітків та молоді» для партнерів з Кременчука, Миргорода, Пирятину та Лохвиці. Мета заходу - підвищити потенціал місцевих лідерів з реалізації профілактичної роботи серед підлітків та молоді в районах Полтавщини.

"Подібні заходи дуже важливі для фахівців, що працюють з підлітками та молоддю, оскільки обмін досвідом завжди якісно впливає на роботу. Ми розуміємо, що подібна робота дуже важлива не тільки в Полтаві, а й в інших містах та селах області”, - коментує Віктор Шилов, керівник Молодіжного центру “Lighthouse”.

Учасники ознайомились з особливостями підліткового та молодіжного середовища, обговорили специфіку роботи з представниками груп ризику та її особливості реалізації в невеликих містах.

“На тренінгу ми отримали позитивний досвід Молодіжного центру “Lighthouse” та відпрацювали методи залучення підлітків та молоді до подібної роботи. Разом ми подолаємо всі перешкоди!”, - діляться враженнями учасники тренінгу.

Тренінг відбувся в рамках ініціативи 5%, що реалізує БО “Світло надії” за сприяння МБФ "Альянс громадського здоров'я".


15 Червня 2018

13 червня 2018 року БО “Світло надії” та Управління сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради підписали договір соціального замовлення про надання послуг  соціальної профілактики та консультування жінок, що постраждали від домашнього насильства.

“Цього року ми розширили коло отримувачів послуг. Окрім підлітків та молоді ПТНЗ, будемо проводити роботу з школярами та студентами вишів Полтави, жінками. Таким чином, ми охопимо більшу кількість полтавців, які потребують послуг, задля попередження  торгівлі людьми, ВІЛ-інфекції, булінгу та домашнього насильства”, - коментують фахівці БО “Світло надії”.

У ході реалізації соціального замовлення планується проведення квестів, тренінгів, лекцій та безпосередніх консультацій жінкам, що опинилися у ситуації домашнього насильства.

“Через реалізацію соціального замовлення ми покращуємо соціально-профілактичну роботу в Полтаві. Будемо використовувати найсучасніші методи та форми інтерактивної роботи з молоддю та жінками, бо маємо в цьому вже неабиякий досвід”, - додають фахівці БО “Світло надії”.

Підписання цього договору є важливим кроком для посилення співпраці урядових та недержавних структур у напрямку вирішення важливих соціальних проблем в підлітковому та молодіжному середовищі.


15 Червня 2018

До Полтави з робочим візитом завітали представники Київської обласної державної адміністрації та ВБО “Конвіктус”. Гості вивчали позитивний досвід БО “Світло надії” у впровадженні механізму  соціального замовлення за бюджетні кошти.

“На базі БО “Світло надії” , наприклад, функціонує Кризовий центр для жінок, які опинились в складних життєвих ситуаціях. Сьогодні наші партнери змогли побачити як працюють механізми закупівлі соціальних послуг, як у партнерстві з місцевою владою можемо ефективно вирішувати ті проблеми, які є  сьогодні в громаді”, - розповідає Надія Тимошенко, радник виконавчого директора з питань політики та адвокації БО “Світло надії”.

Учасники візиту ознайомились з роботою Кризового центру для жінок, які опинилися в складних життєвих обставинах, Громадської спілки «Соціального підприємства «Навчально-виробничий центр»», зустрілися з керівницями  Управлінь сім’ї, молоді та спорту Полтавської міської ради та Полтавської обласної державної адміністрації.

“Позитивний досвід БО “Світло надії” допоможе використати існуючі механізми  фінансування і у нашій область” - коментує Юлія Царевська, менеджер проекту “Конвіктус Україна”, м. Київ.

Захід відбувся в рамках напрямку 11М проекту “Сталі системи охорони здоров’я 100% життя”, що реалізовує БО “Світло надії” за підтримки БО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”.


14 Червня 2018

Сьогодні фахівці БО “Світло надії” відвідали семінар «Комплексний пакет послуг з ВІЛ, ТБ, ХР ТБ, ЗПТ та ВГС для осіб, які знаходяться в слідчих ізоляторах, установах виконання покарань та на обліку уповноважених органів з питань пробації». Мета заходу - представити матеріали комплексного пакету послуг робочим групам з питань охорони здоров’я в пенітенціарній системі з метою сприяння впровадженню сервісного пакету на обласному рівні.

“До кінця липня цього року на Полтавщині буде затверджено план комплексного пакету послуг у рамках проекту “Заради життя”. Місцева робоча група буде проводити моніторинг діяльності, покращувати якість надання послуг, тощо. За п’ять років ми знизимо темпи епідемії ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С в пенітенціарних закладах!”, - розповідає Олена Виноградова, координатор проекту ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій»

Учасники розглянули та обговорили 10 послуг, які погоджені Управлінням медичного забезпечення Міністерства юстиції України та роль БО “Світло надії” у їх впровадженні.

“БО “Світло надії” працює в напрямку зниження рівня епідемії ВІЛ, ТБ та гепатиту С в пенітенціарних установах вже 14 років. Наша ціль - досягти результату “90-90-90” в установах виконання покарань. Таким чином, ми знизимо темпи розповсюдження ВІЛ в Україні!”, - коментує Роман Дрозд, виконавчий директор БО “Світло надії” та регіональний координатор проекту «Заради життя» з адвокації та моніторингу якості послуг з ВІЛ, ТБ, ВГС в пенітенціарній системі.

Зустріч організована ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» за сприянням міжнародної організації РАТН в рамках проекту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту С для людей в конфлікті з законом» («Заради життя» / «Serving Life») за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

13 Червня 2018

Фахівці БО “Світло надії” провели засідання круглого столу у рамках реалізації ініціативи «Громадська безпека – спільна відповідальність». Учасниками стали представники правоохоронних органів та служби пробації, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, а також керівники профільних неурядових організацій.

“Ми запроваджуємо дієвий механізм взаємодії між представниками поліції, міської влади та громади, який підвищить рівень безпеки у Полтаві. Першим кроком ініціативи стала робота на зменшення кримінальної активності представників груп ризику, а це неможливо без їх залучення до соціальних та медичних послуг. Важливим стане включення правоохоронців до цієї системи”, - коментує Вікторія Лоза, програмний менеджер БО “Світло надії”.

Під час заходу розглянули питання щодо взаємодії всіх запрошених структур у напрямку забезпечення громадської безпеки. Також обговорили та затвердили положення про міжсекторальну робочу групу.

“Ми розробили нові механізми у роботі державних організацій і громадськості. Разом ми опрацювали процедуру спільної роботи з виявлення особи, яка вживає чи поширює наркоречовини, а також розглянули розширення кола профілактичних заходів для цих людей”, - говорить Лілія Кропивка, заступник начальника Полтавського міськрайонного відділу з питань пробації.

Таким чином, учасники спланували графік проведення навчань та інших заходів пілотної ініціативи.

Захід організовано в рамках проекту «Громадська безпека – спільна відповідальність», що реалізує БО “Світло надії” за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.


08 Червня 2018