Новини

 Вертеп: що це за дійство і чому його так чекають в українських сім’ях на Різдво? Це театральне дійство та комічне відображення побутового життя, якого вже дотримуються декілька століть поспіль. Однак вертеп з’явився не з християнства, а ще з давнього шанування Нового Сонця, Нового Хліборобського Року, що починається з поворотом сонця на весну.

Дочекалися вертепу і в Молодіжному центрі «Lighthouse» БО «Світло надії». Днями сюди завітали студенти Української Академії Лідерства. Театральним дійством вони вкотре підкреслили важливість цінувати і берегти народні традиції. Це одна з найкращих оздоб Різдва, яку ми зберігаємо вже понад чотири століття.


21 Січня 2020

Кілька років тому полтавський семикласник Роман став залежним від наркотиків. Марихуана, насвай та ”фен” полонили юнака. Тоді ж потрапив на облік до ювенальної превенції. Конфліктував у родині, тікав із дому, займався крадіжками та продовжував вживати наркотики.

До Молодіжного центру @БО “Світло надії” юнак вперше прийшов разом із другом. Уже після першого візиту Роман вирішив кардинально змінити своє життя на краще, тому почав регулярно відвідувати МЦ: отримував консультації соціальних працівників та психолога, брав участь у різних профілактичних, розважальних та спортивних заходах, змінив коло свого спілкування.

Нині Роману 17 років. Він першокурсник Полтавського вищого міжрегіонального професійного училища № 23 за спеціальністю “Автослюсар”. У вільний від навчання час працює кур'єром. Завдяки підтримці Молодіжного центру, налагодив стосунки з мамою, зменшив частоту вживання ПАР, поступово планує і зовсім відмовитися від наркотиків!

МБФ "Альянс громадського здоров'я".


20 Січня 2020

 Ось і закінчився четвертий місяць реалізації соціального замовлення для Управління з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської міської влади , в рамках міської цільової « Програми боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень на 2016-2020 роки». 

 За цей час послуги соціального супроводу та патронажу були надані 171 людині. 

Результатами проведеної роботи стали:

-соціальний супровід та патронаж осіб, з числа споживачів ін’єкційних наркотиків  у консультативному кабінеті - 71 ;

-спільні перевірки за місцем проживання осіб, які знаходяться під наглядом дільничних інспекторів поліції, органів пробації та спостережної комісії - 100;

Клієнтам надані відповідні послуги;

-допомога у відновленні втрачених документів;

-сприяння у пошуку роботи;

-індивідуальне консультування соціального працівника з метою профілактики та діагностування соціально-небезпечних хвороб (ВІЛ,ВГС,ТБ);

-перенаправлення та супровід до лікувальних установ та інших організацій, з метою отримання соціальних послуг;

-профілактика з метою подолання ризиків вчинення повторних злочинів;

Діяльність велася в рамках виконання міської цільової “Програми боротьби зі злочинністю та профілактики правопорушень на 2016-2020 роки” Управлінням з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської міської ради, що реалізує БО "Cвітло надії", філія ДУ Пробація України - Полтавська область та Поліція міста Полтава.


27 Грудня 2019

4 дні на стажуванні у столиці України й у Полтаві, зокрема, перебувала делегація із Республіки Казахстан. Представники державних установ та фахівці організацій неурядового сектору дружньої країни Центральної Азії, які працюють із ключовими групами населення.

Ірина Петренко,  заступник директора Казахського наукового центру дерматології та інфекційних захворювань наголосила: “Основну ціль, яку поставили ми перед собою - виконали. Нам вдалося отримати інформацію й перейняти новий досвід, як правильно тарифікувати послуги для соцзамовлення неурядовими організаціями”.

“Делегація ознайомилась із сервісами БО “Світло надії”, механізмами роботи та джерелами фінансування. Також гості мали зустріч з профільнимии партнерськими структурами, які розповіли про співпрацю та успішність реалізації соціальних замовлень”, - розповіла Надія Тімошенко, радник виконавчого директора БО “Світло надії” з питань політики та адвокації.

В свою чергу Ірина Петренко зауважила :“Тепер будемо інтерпретувати запозичені знання в себе на місцях. Налагоджувати розробку держзамовлення щодо подолання ВІЛ в країні, у роботі з ключовими групами населення. Добре, що у вас ці послуги вже прораховані, мають якесь еквівалентне значення, адже це те, над чим ми зараз у Казахстані працюємо”.

Також зацікавили казахську делегацію підкріплені наявними практиками змістовні презентації провідних фахівців Центру громадського здоров'я України, БО “100% життя - Мережа ЛЖВ”, а також експертів БО “Світло надії”. Наприкінці візиту гості завітали до Полтавської міської ради, щоб ознайомитися із моделями спільної роботи, запозичити досвід вдосконалення і налагодження життя у нашому місті.


#Полтава #Казахстан #співпраця13 Грудня 2019

Сьогодні - Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Вкотре нагадали пасажирам міжнародних рейсів про власну безпеку закордоном експерти БО “Світло надії” спільно із фахівцями Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та Регіональний центр з надання БВПД у Полтавській області. 

Консультували на центральному автовокзалі “Полтава”. Саме звідти вирушили сьогодні полтавці до Польщі. У міжнародному автобусі “Харків - Варшава”, що курсує через наш обласний центр, людно: хтось відправився відпочивати, хтось - працювати. Крім того, чимало перехожих зацікавила інформація, як вберегти себе та близьких від торговців людьми. Адже небезпеку видно не одразу! В разі негативної ситуації можна зателефонувати безкоштовно та анонімно з мобільного на “гарячу лінію” з протидії торгівлі людьми: 527. За потреби звернутися до БО “Світло надії”, де обов'язково допоможуть!


Захід організували БО “Світло надії” спільно з Управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської ОДА. Інформаційна акція відбулася в рамках проекту «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми, у Полтавській області». Проект здійснено за підтримки Програми Представництва МОМ в Україні з протидії торгівлі людьми, за фінансування Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, Міністерства міжнародних справ Канади та щедрої підтримки американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією МОМ, Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, Міністерств міжнародних справ Канади та USAID.


02 Грудня 2019

Команда БО “Світло надії” долучається до надважливої ініціативи https://deltabank-online.com.ua/delta-miloserdya/.   Маємо можливість отримати певну компенсацію на реалізацію суспільно-корисної справи. В межах соціального проекту оцінюватимуться подані проекти благодійних організацій і їх діяльність. Усі члени журі мають багатий досвід роботи у відповідних сферах. Плекаємо надію на успіх у цьому починанні!


30 Жовтня 2019

Добігає кінця термін реалізації проекту “Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні” за підтримки GIZ Ukraine. Є чим похвалитися. Позитийний досвід та гарний результат! Чимало учасниць отримали неабиякі знання для майбутньої професії, працевлаштувалися. 

4 години на навчання, ще 4 години - на громадських роботах. 3 місяці цікавих й пізнавальних лекцій за спеціальністю "Швачка" на базі Полтавський центр ПТО ДСЗ. Далі виробнича практика у Громадській спілці “Соціальне підприємництво “Навчально-виробничий центр”.Таку змогу отримала Олександра Силка, учасниця

Знесилена та зневірена жінка потребувала допомоги, адже опинилася у скрутному становищі. Сама родом із Полтави. Отримала диплом повара. Довгий час проживала у Криму. За рік до анексії півострова повернулася на Батьківщину. Вийшла заміж й народила сина. Далі все, як у бразильських серіалах: помер батько, чоловік постійно знущався, в результаті - розлучилася. Коштів не вистачало, адже була в декретній відпустці й отримувала допомогу на дитину в розмірі 860 грн. Рідний брат, який постійно вживає алкоголь не пускає у батьківську квартиру. Всі ці життєві перипетії не давали спокою полтавці. Олександра вирішила не замовчувати свою проблему, а звернутися по допомогу. 

“Зміна якості життя відбувається через прості речі – це не завжди голлівудські сценарії. Я стала учасницею важливого для мене проекту. Матиму нову спеціальність, зможу працювати на великому підприємстві. Займатимуся тим, що до душі. Зараз мене із сином підтримують у Притулку для жінок БО “Світло надії”. Дитину допомогли оформити у дитсадок. Отримала безкоштовне проживання, психологічну підтримку та юридичний захист”, - розповіла жінка.

А ще Олександра, попри навчання, отримала змогу підзаробити на громадських роботах, наголосила вона: “В мене є певні обов'язки: допомагаю у Притулку по господарству, доглядаю за прибудинковою територією, інколи доглядаю за малечею клієнток, відповідаю на телефонні дзвінки, фасую  та готую до відправлення речі із контейнерів #ОдежиНА”.

Отримати певний дохід, не покидаючи навчання - це чудова можливість послабити соціально-психологічне напруження в повсякденному житті. Олена Чикурова, керівник Притулку для жінок БО “Світло надії” зауважила: “Звісно, люди не можуть 3 місяці відводити тільки на навчання. З понеділка по п'ятницю сидіти на лекціях. Їм потрібно харчуватися, забезпечувати дитину, якщо це одинока мати. Підтримувати свій стан здоров'я. Тому було прийняте спільне рішення Полтавського обласного центру зайнятості та БО “Світло надії” організувати громадські роботи й виділити певну суму коштів на матеріальну підтримку осіб.

Позитивні результати спільної роботи - є! Олександра задоволена, почувається впевнено: “Є велике бажання працювати. Особливо на злагодженому підприємстві, з дружнім колективом. Сподіваюся стати гарним спеціалістом у швацькій справі”.

Тож, все попереду! Мрію втілити в життя дуже просто! 


В рамках проекту “Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні” за підтримки GIZ Ukraine спільно з Полтавським обласним центром зайнятості та Центром освіти дорослих Полтавщини.


25 Жовтня 2019

Представники владних структур та поліції Гребінківського, Диканського, Зіньківського, Карлівського та Полтавського районів з’їхалися до Полтави. Для них розпочався дводенний тренінг "Мультидисциплінарний підхід до виявлення  та надання комплексної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства". Кожного дня на Полтавщині фіксують випадки цього негативного явища, щоб ефективно протидіяти цим злочинам потрібно злагоджено працювати. Людина має відчувати, що вона захищена! Світлана Большева, програмний спеціаліст БО “Світло надії” зауважила: “В українському суспільстві спостерігається тенденція не розголошувати, приховувати проблему сімейного насильства. Мають місце глибоко вкорінені дискримінаційні стереотипи про те, що насильство в сім'ї - це "родинна справа", до якої не варто втручатися "стороннім", тобто правоохоронним органам.”

Як опановувати механізми вчасної протидії домашнього насильства, швидко та вчасно допомогти, використовуючи світові практики, розповіла Ольга Гришко, запрошений тренер: ”Для того, щоб ефективно протидіяти домашньому насильству, потрібно вміти донести до суспільства основні заходи протидії, щодо цієї проблеми. Кожна людина має знати свої права та вміти себе захистити!“

Два дні присутні будуть тренувати навички та поповнювати багаж знань. Які ж існують спеціальні заходи, щодо протидії домашньому насильству? В умовах змін в законодавстві потрібно знати всім дотичним структурам про терміновий заборонний припис стосовно кривдника чи взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи або ж обмежувальний припис, що видається від 1 до 6 місяців. 

Тренінг проводиться в рамках проекту «Запровадження (налагодження) механізму взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі в Полтавській області» за підтримки Посольства США в Україні.


22 Жовтня 2019