Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області
12 Квітня 2018

1-го березня розпочато виконання проекту «Поширення успішного досвіду пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області» який реалізується нашою організацією  за підтримки компанії «Делойт» на кошти Агенції міжнародного розвитку США (USAD).

Головна мета: посилення системи охорони здоров’я Полтавської області для забезпечення ефективного та сталого надання послуг з профілактики, лікування та догляду у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу найбільш уразливим групам населення.


Заплановані активності  є логічним продовженням проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області» який був спрямований на розбудову сталої моделі надання ВІЛ-послуг у Полтаві, Полтавському районі та Кременчуці.  Завдяки набутому досвіду відпрацьовані практики та підходи будуть поширені у межах всією області.

Враховуючи той факт, що Полтавська область є одним з двох регіонів України в яких розпочато реалізацію пілотної моделі переходу до фінансування заходів протидії епідемії ВІЛ-інфекції та туберкульозу за рахунок внутрішніх ресурсів, в ході проекту буде забезпечено моніторинг та контроль за виділенням і використанням понад 10 млн. грн з обласного бюджету, спрямованих фінансування соціальних послуг в рамках забезпечення стійкості програм протидії ВІЛ та туберкульозу.

Для визначення обсягів ресурсів, які необхідно залучити для організації тестування, лікування та супроводу ЛЖВ і представників груп ризику буде проведено аналіз діючої системи надання ВІЛ послуг у межах області. На підставі результатів аналізу будуть розроблені відповідні зміни та доповнення до «Обласної програми протидії ВІЛ/СНІДу», а також внесені  пропозиції щодо фінансування програми на 2019 рік.

Протягом травня-червня заплановано, також, проведення низки тренінгів для головних лікарів медичних закладів та керівників органів виконавчої влади . Навчання  дозволить поширити досвід забезпечення сталості ВІЛ-послуг серед всіх районів області. При цьому акцент буде зроблено на роботі у двох районних центрах – м. Лубни та м. Миргород. Саме у медичних закладах які розташовані у цих містах буде детально відпрацьована модель яка була реалізована нами у Полтаві та Кременчуці.

Організація має необхідний потенціал для  реалізації заходів проекту на території Полтавської області: розгалужену мережу представництв у районах, а також напрацьовані роками партнерські зв’язки з «ключовими гравцями». До числа постійних партнерів можем віднести:

  • Департамент охорони здоров’я  Полтавської ОДА

  • Обласний центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом

  • Полтавський обласний наркологічний диспансер

  • Виконавчий комітет Лубенської міської ради

  • Управління охорони здоров’я Лубенської міської ради

  • Виконавчий комітет Миргородської міської ради