Послуга замісної підтримувальної терапії стала доступнішою для кременчужан: у місті запрацював ще один кабінет ЗПТ
16 Лютого 2018

14 лютого 2018 року на базі Комунального медичного підприємства було відкрито кабінет замісної підтримувальної терапії (далі – ЗПТ). Пацієнтами кабінету стануть мешканці міста, хворі на опіоїдну наркотичну залежність. Розширення сфери послуг для пацієнтів з числа груп найвищого ризику щодо інфікування ВІЛ стало можливим завдяки плідній співпраці БО «Світло надії», виконавчого комітету Кременчуцької міської ради за наданої технічної та фінансової підтримки Проектом USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

«Одним із завдань пілоту «Сталість ВІЛ-послуг в Полтавській області» було відкриття сайту ЗПТ в м. Кременчук на базі одного із закладів охорони здоров’я. Важливим було відкрити ще один сайт ЗПТ, чим наблизити послугу ЗПТ до пацієнта та надати можливість ВІЛ-позитивним пацієнтам та клієнтам програм ЗПТ отримати весь спектр послуг з ВІЛ в одному закладі без перенаправлень в інший кінець міста», – наголосила Марія Маковецька, старший радник з питань адвокації та розбудови партнерства Проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Запровадження програми ЗПТ на базі комунального медичного підприємства «Лікарня Придніпровська» у м. Кременчуці було одним з завдань Пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області», який впроваджувався у тому числі і у  м. Кременчук з лютого 2016 року по грудень 2017 року.

«Відкриття зазначеного сайту не лише дає можливість скоротити існуючий в Кременчуцькому обласному наркологічному диспансері лист очікування, а й одночасно показати інтеграцію послуги ЗПТ до пакету послуг з ВІЛ, який можна отримати в одному лікарняному закладі. Відтепер на базі КМП «Лікарня Придніпровська» пацієнти можуть отримати увесь спектр ВІЛ-послуг: від консультування та тестування на ВІЛ до лікування АРТ та ЗПТ». І усе це за принципом «єдиного вікна» тепер знаходиться в одному місці», – зазначив Сергій Жук, керівник напряму адвокації БО «Світло надії».

На перше місце відтепер виходить пацієнт з його потребами. На базі зазначеного закладу хворі можуть отримувати не лише медичні ВІЛ-послуги, а й необхідний соціальний супровід.