Посилення ролі ТБ спільноти в подоланні епідемії туберкульозу в Україні
15 Лютого 2018

З січня поточного року в Україні стартував проект, направлений на підтримку та інституційний розвиток ТБ спільноти в Україні. Діяльність в рамках цього проекту буде впроваджуватися БО «Світло надії» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в 11 областях України, серед яких Дніпропетровська, Донецька, Київська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Черкаська та Чернігівська.

Основні проблеми, на вирішення яких спрямовано проект:

  • - низька ефективність роботи регіональних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, а також їх робочих органів;

  • - високий рівень стигматизації і дискримінації у сфері надання послуг хворим на туберкульоз;

  • - відсутність ефективних моделей надання допомоги пацієнтові, орієнтованої на лікування всіх випадків туберкульозу;

  • - відсутність регіональних програм протидії захворюванню на туберкульоз або не пріоритетність фінансування діючих.

«Важливою рушійною силою у вирішенні вищеперерахованих проблем вважаємо спільноту людей, яких торкнулася епідемія туберкульозу та активні громадські організації, які працюють у сфері подолання туберкульозу. Вони, як ніхто інший, розуміють та знають потреби та бар’єри, які існують. Тому, щоб змінити ситуацію на краще, повинні бути залучені до процесів планування та реалізації політик у сфері подолання туберкульозу в Україні», - відмічає Ольга Клименко, консультант БО «Світло надії» з мобілізації ТБ спільноти.

То ж в рамках цього проекту зусилля будуть спрямовані на підтримку та розвиток потенціалу ТБ спільноти, залучення НУО та лідерів ТБ спільноти до формування національної та регіональних політик у сфері протидії туберкульозу, популяризацію кращих світових моделей профілактики та лікування, а також забезпечення сталості програм за кошти місцевих бюджетів.

Станом на сьогодні за результатами конкурсу в 11 областях України уже відібрані регіональні лідери ТБ спільноти та технічні консультанти, які за експертної та консультативної допомоги фахівців БО «Світло надії» будуть працювати над розвитком ТБ спільнот для забезпечення ефективної відповіді на епідемію туберкульозу.