Вихованці Полтавського притулку «Любисток» дізнавалися фактори ризику торгівлі людьми
08 Лютого 2018

Спеціалісти БО «Світло надії» здійснили виїзд до КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради у рамках реалізації проекту “Підвищення рівня виявлення дітей, які постраждали від торгівлі людьми в Полтавській області, та забезпечення їх доступу до допомоги”. За словами практичного психолога закладу Марини Марченко, превентивні заходи, на її думку, є необхідністю в будь-якому віці:

«В наш час це дуже важливе питання, тому що діти різного віку, вилучені із родин, які опинилися в складних життєвих обставинах, вважають, що закордоном на них чекає яскраве, «рожеве» майбутнє, забезпечене життя. Є значний ризик міграції і експлуатації у майбутньому».

Працівники «Любистку» розповідають: переважна більшість дітей знаходяться тут не вперше. Хоча серед вихованців досі подібних випадків не було зафіксовано, експлуатація дітей (жебрацтво, примусова праця) – не рідкість.

«З закладом будемо співпрацювати і надалі, надавати гуманітарну допомогу, проводити заходи. Тут доволі широкий обсяг роботи. З психологом ми завжди в контакті. Нам повідомляють й про випадки насильства в сім’ї, тож можемо проінформувати мам щодо Центру для жінок, які опинилися в складних життєвих обставинах, де можна знайти прихисток з дітьми», - наголошує програмний спеціаліст БО «Світло надії» Ольга Гришко.