Чудова новина: на Київщині прийнято обласну програму протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу
10 Липня 2017

Уперше за 4 роки на Київщині прийнято обласну соціальну програму протидії ВІЛ/СНІДу! Нарешті вдасться попередити нові випадки захворювання та смерті, що пов’язані зі СНІДом, уникнути в подальшому додаткових витрат у зв’язку з ВІЛ, зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу в Київській області.


Чому це питання так гостро постало саме в цьому регіоні? На сьогодні Київська область залишається серед лідерів із розповсюдження ВІЛ-інфекції. Станом на 1 квітня 2017 року на обліку з діагнозом ВІЛ тут перебуває 6607 осіб. 57% померлих через причини, безпосередньо пов’язаних із ВІЛ – пацієнти в IV клінічній стадії, з них 76% – від поєднаної інфекції ВІЛ/ТБ, значна частина смертей – внаслідок вірусних гепатитів, цирозу печінки. Спеціалісти стверджують, що офіційна статистика може не відображати всіх масштабів епідемії, бо реальна кількість інфікованих в рази вища.


Оксана Голуб, головний лікар Київського обласного центру, пояснює: "Якщо буде профінансовано 100% забезпечення адаптованими молочними сумішами дітей першого року життя, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, ми знизимо показник передачі від матері до дитини, який у Київській області є одним з найвищих у країні.


За умови фінансування заходу щодо забезпечення вільного доступу до безоплатного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію для населення області, насамперед для груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, із застосуванням методів імуноферментного аналізу (на 41 тис обстежень, з них для груп ризику - 3132) та швидких тестів (на 18000 досліджень), дозволить виявляти інфікованих людей на ранніх стадіях захворювання, своєчасно призначати антиретровірусну терапію, запобігти прогресуванню хвороби – розвитку опортуністичних інфекцій, зменшити кількість випадків смертей, безпосередньо пов’язаних з ВІЛ.


Діагностика та лікування опортуністичних інфекцій покращать якість медичної допомоги, якість життя кільком тисячам пацієнтів, вплине на показник смертності від СНІДу».


Виконавчий директор Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» Евгения Кувшинова розповідає: "Майже чотири роки в Київській області не було затвердженої обласної соціальної програми протидії ВІЛ/СНІДу. Ми сподіваємось, що прийнята програма – це демонстрація готовності керівництва області до рішучих дій у відповідь на епідемію. Тривалий час, завдяки міжнародній допомозі, ми могли формувати заходи, які направлені на виявлення ВІЛ, забезпечення діагностики, мали можливість купувати ліки. Поступово міжнародне фінансування завершується і настає час, коли держава має виступити лідером у забезпеченні доступу громадян до діагностики, лікування та необхідних послуг для збереження життя і здоров’я.