Допомагаємо пацієнтам із туберкульозом
02 Вересня 2021

Іван (ім'я змінене), кваліфікований будівельник, батько двох дітей, коханий чоловік. Із нашою соціальною працівницею Мариною Макаренко познайомився на стаціонарному відділенні КП "ПОКПТД- ПОР" ще 2020 року, коли розпочав лікування мультирезистентного туберкульозу.  Чоловік дуже переймався тим, що захворів на ТБ, хвилювався за здоров'я свої близьких і за те, що не може бачитись з родиною, допомагати матеріально. Також Іван боявся розголосу, тому що міг залишитися без роботи. 

Для Марини Макаренко важливо було переконати чоловіка продовжити лікування, адже він майже зневірився. Через два місяці терапії обстеження на чутливість показали, що призначена схема не підходить для лікування, бо хвороба мала стійкість до цих препаратів. Івана перевели на паліативне відділення для підтримки його життєдіяльності, попри велике бажання, додому чоловік поїхати не міг.

Протягом року Іван поступово втрачав будь-яку надію на одужання. Весь цей час соціальна працівниця підтримувала зв'язок із пацієнтом,  налаштовувала його на краще і вже на початку 2021 року з'явилася можливість розпочати лікування новітніми препаратами. Це подарувало Івану шанс на одужання і надію повернутися до рідних. Друга спроба лікування дала довгоочікуваний результат - стан чоловіка стабілізувався, він почав набирати вагу, припинилось бактеріовиділення. Майже рік пацієнт отримував лікування в стаціонарі, за цей час Марина підтримувала чоловіка не тільки психологічно, вона систематично видавала мотиваційні продуктові набори, робила звернення до Oneimpact для отримання гуманітарної допомоги у вигляді медикаментів для підтримки печінки. Нарешті чоловік почав одужувати та будувати нові плани на нове життя. Зараз він переходить на амбулаторний етап лікування, а це означає, що Іван може завершувати свій непростий шлях в боротьбі з туберкульозом нарешті вдома, з найріднішими. 

За підтримки БО "100% життя" (програмний компонент "Формування прихильності до лікування та соціальний супровід пацієнтів із туберкульозом")