Оральний тест на ВІЛ – швидкий та дієвий вид діагностики
23 Грудня 2021

Неодноразово у цьому переконувалася наша соціальна працівниця Наталія Швидун. Цього місяця один із клієнтів Наталії, який живе із ВІЛ розповів про незахищені відносини зі своєю колишньою партнеркою. Чоловік боявся розповісти їй про свій статус через страх осуду та розголосу. Завдяки підтримці соціальної працівниці, клієнт наважився відкритися Олені (ім’я змінено) та вже за тиждень жінка прийшла на тестування.

Через власні переконання вона не погодилася на кров’яний тест, тож Наталія запропонувала зробити оральний. Олена, використовуючи підказки соціального працівника, здійснила самообстеження, за 20 хвилин тест показав позитивний результат. В надії, що це помилка, жінка зрештою погодилася зробити і кров’яний тест на ВІЛ. Проте, він теж був позитивний. Від Наталії жінка дізналася про індексне тестування та доступне лікування. Соціальна працівниця супроводила Олену до КП «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД ПОР», де вона пройшла всі обстеження і вже розпочала прийом АРТ-терапії.

Наразі Наталія продовжує надавати клієнтці соціальний супровід, адже прийняття свого статусу складний та тривалий процес. Проте, вже зараз Олена знає, що буде жити повноцінно та щасливо.

До соціального працівника, який працює в напрямку HealthLink, часто звертаються за послугою з тестування клієнти, які мають ризики інфікування або належать та уразливих груп (люди що вживають ін’єкційні наркотики, робітниці комерційного сексу, статеві або ін’єкційні партнери та інші). Соціальний працівник, інформує про можливість та варіанти проходження обстеження на ВІЛ за допомогою швидкого тесту, або якщо клієнт чи його партнер за певних обставин не може приїхати на обстеження особисто, надає оральний тест для обстеження вдома.

Обізнаність щодо стану здоров’я – головна запорука довгого життя!

У рамках реалізації проєкту HealthLink: “Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні”.