У Полтаві відкрили перший Денний центр соціально-психологічної допомоги з кризовою кімнатою цілодобового перебування для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі .
03 Листопада 2021

Сьогодні у Полтавській громаді відбулося офіційне відкриття Денного центру з кризовою кімнатою на базі БО “Світло надії”, на яке завітав регіональний координатор UNFPA Костянтин Бойчук, представники міської влади, поліції, мережі соціальних магазинів «Аврора». Створення Центру стало можливим за підтримки Представництва Фонду Народонаселення ООН в Україні (UNFPA) та Полтавської міської ради у рамках реалізації проєкту «Міста та громади, вільні від домашнього насильства». 

Денний центр - цілодобове доступне місце для людей, які зазнали різних форм насильства. Тут вони зможуть знайти прихисток, отримати психологічну, соціальну та правову допомогу від кваліфікованих спеціалістів. Облаштували його у комунальному приміщенні, на базі  БО «Світло надії», де є кризова кімната для проживання, розрахована на  жінок із дітьми, кабінет для роботи із соціальним працівником чи психологом, а також окрема кімната для навчання та групової роботи з жінками  із необхідною технікою. 

Є можливість перебувати у Центрі  до 10 днів, для кожної клієнтки складається індивідуальний план супроводу. Виконавчий директор БО “Світло надії” Роман Дрозд говорить, що відкриття такого закладу в нашому місті - результат плідної та ефективної співпраці міжнародних організацій, місцевої влади та соціально-відповідального бізнесу: “Вже більш як 20 років наша організація спрямовує свої зусилля на вирішення складних соціальних проблем. Багато чого у сфері подолання насильства у сім’ї ми змогли досягти завдяки синергії та постійній підтримці наших партнерів, а відкриття саме такого Центру стане важливим етапом розбудови повноцінної системи протидії насильству”.

Обладнання для Денного центру придбали за кошти фонду ООН у галузі народонаселення, а відремонтували будівлю та внутрішні приміщення спільними зусиллями Полтавської міської ради, нашої організації та мережі соціальних магазинів «Аврора».

Аби жінки і діти могли почуватися в безпеці, адреса завжди засекречена, а фахівці тут працюють цілодобово. Жінки, які постраждали від домашнього насильства, можуть звернутися по допомогу та консультацію до Денного центру за телефоном +38 (066) 829-55-73.

Центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі створено за сприяння UNFPA, фонду ООН у галузі народонаселення та фінансової підтримки уряду Великої Британії та Полтавської міської ради.