Команда БО “Світло надії” долучилася до засідання Полтавської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності
23 Червня 2021

Захід відбувся на базі КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради» для підвищення рівня обізнаності населення щодо хвороб та способів їх профілактики, визначення головних проблем у сфері отримання якісних медичних послуг та їх усунення.

Під час засідання керівниця проєктів та програм громадського здоров'я БО «Світло надії» Марія Бондаренко презентувала результати роботи експертної робочої групи з реагування на бар'єри під час лікування та порушення прав людей із туберкульозом.

Так, завдяки діяльності робочої групи, вдалося відновити документи для 4 хворих на туберкульоз, для яких надано повний супровід, забезпечено оплату супутніх витрат, а також забезпечено доступ до дороговартісної діагностики ЛБТІ (латентна туберкульозна інфекція). Всього за період із січня по травень 2021 року через додаток Onelmpakt (довідник медико-соціальних послуг в сфері туберкульозу та супутніх захворювань) надійшло 103 звернення.

Окрім того, керівник напрямку політики та комунікації Сергій Жук розповів присутнім про результати роботи, створеної на базі КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»,  мультидисциплінарної робочої групи (МРГ). За результатами проведеного моніторингу виявлено низку прогалин у  доступі представників ключових груп населення до діагностики та лікування вірусних гепатитів. Для подолання існуючих перешкод члени МРГ запропонували:

  • провести в області широку  інформаційну кампанію спрямовану на інформування населення щодо проблеми вірусних гепатитів та наявних можливостей щодо отримання безоплатного  лікування із зазначенням чіткого переліку ЗОЗ, що надають лікування.

  • забезпечити використання спрощених підходів щодо діагностики та лікування пацієнтів з метою  унеможливити необґрунтоване призначення зайвих, дороговартісних обстежень.

  • скасувати існуючу процедуру комісійного призначення лікування та забезпечити доступ до лікування пацієнтів незалежно від місця проживання та реєстрації.