Трамплін до рівності та нових можливостей
16 Червня 2021

Велика подія для міста.
Сьогодні Полтава підписала Меморандум про взаєморозуміння з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні. Міський голова Олександр Мамай та представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль офіційно закріпили партнерські стосунки у напрямку становлення гендерної рівності та зміни усталених соціальних норм.

Цей Меморандум встановить робоче партнерство між сторонами для:

  • посилення спроможності та ролі міста у розбудові стійких механізмів міжнародної ініціативи “Партнерство Біарріц”, у тому числі задля досягнення рівності чоловіків та жінок шляхом подолання гендерних стереотипів, 

  • залучення чоловіків до піклування та догляду за дітьми і виконання домашньої роботи на рівні з жінками, 

  • встановлення партнерських відносин, а також розбудови стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства особам. 

Меморандум охоплює реалізацію двох проєктів, які вже діють у Полтаві: проєкту “Трамплін до рівності: проєкт зі зміни соціальних норм та викорінення гендерних стереотипів задля сталого розвитку та добробуту жінок і чоловіків в Україні”, що фінансується Швецією, та проєкт “Міста та громади, вільні від домашнього насильства”,  який фінансується Посольствами Великої Британії та Канади в Україні.

І саме другий проєкт є надзвичайно важливим для БО “Світло надії. “Ми спільно із Полтавською міською радою відкриваємо денний центр із кризовою кімнатою для жінок, які були в ситуації домашнього насильства. Це допоможе створити належні умови для надання соціально-психологічної допомоги”, - говорить директорка Притулку для жінок БО “Світло надії” Олена Чикурова.