ВІЛ-позитивний статус - не вирок!
17 Червня 2021

Артем (ім’я змінено) захворів на туберкульоз у 2011 році, але вчасно пройшов курс лікування та одужав. Має позитивний ВІЛ-статус та із 2012 року приймав антиретровірусну терапію (АРТ). Через низку життєвих труднощів (епізодичне вживання наркотиків, розлучення з дружиною, проблеми із законом, зміна місця проживання), хлопець зупинив лікування, рік не приймав АРТ. Його самопочуття почало погіршуватися, а самонавіювання та страх розголошення своїх діагнозів, не дозволяли піти до лікарів. Зрештою, знайомі порадили Артему звернутися до соціального працівника і отримати належну допомогу.

Так хлопець прийшов до соцпрацівниці БО «Світло надії» Жанетти Бойко, яка працює з людьми, що належать до груп ризику. “Після бесіди Артем вирішив, що все ж необхідно відновити лікування, адже при перерві в прийомі АРТ, імунітет дуже послаблюється і є великі ризики захворіти на туберкульоз чи інші недуги. Тому він пройшов скринінг на туберкульоз: зробив рентгенографію грудної клітини в тубдиспансері, здав мокротиння. На щастя, цю хворобу не виявили. Але була гостра потреба у відновленні прийому високоактивної антиретровірусної терапії”, - розповідає Жанетта Бойко.

Соціальна працівниця пояснила Артему, як поновити лікування, надала необхідні контакти та зв’язалася із соціальним працівником сайту, де хлопець раніше отримував АРТ. На сьогодні його життя поступово налагоджується, він відновив антиретровірусну терапію та приймає “Ізоніазид”(протитуберкульозний препарат).

Діяльність реалізується за фінансової підтримки МБФ «Альянс Громадського здоров`я»