День сім'ї у Притулку!
08 Липня 2020

Родина - наше все! Разом ми набираємось сил і натхнення, які допомагають долати труднощі, досягати вершин і перемагати! Добре, коли все добре! Та реалії нашого сьогодення нагадують про випадки жорстокості, домашнього насильства над жінками та дітлахами. 

______________________________________

“Рідний мій...тиран…”

У халаті і домашніх капцях, яка стоїть на порозі зі спустошеним поглядом... Такою вперше побачили фахівці БО “Світло надії” 27-річну Людмилу - жертву домашнього насильства. У молодої жінки була розбита губа, а під оком великий синець - покарання від чоловіка за те, що вона не знала ім'я виконавця його улюбленої пісні. До цього благовірний ледь не зламав їй руку за пересолений салат.

________________________________________

“Кожна жінка, яка тут, це вже складна історія.У вирішенні даної проблеми не існує єдиної стратегії. Кожне звернення вимагає індивідуального підходу. Найчастіше постраждалим жінкам потрібна комплексна допомога. Ми намагаємося повернути їх до соціально-активного життя, яке вдома найчастіше обмежувалося кухнею та обслуговування  побутових потреб родини. Створюємо для дітей середовище, в якому у малечі складаються умови його психічного, фізичного, інтелектуального та емоційного розвитку”, - наголошує Олена Чикурова, керівник Притулку для жінок БО “Світло надії”.

Катерина Рижеченко, заступник голови Полтавська обласна державна адміністрація звертається до жительок нашого регіону: “Шановні жінки, які на підсвідомому рівні не готові до змін або вважають таке ставлення до себе нормою (як то кажуть, б'є, значить любить) - не мовчіть, не соромтеся того, що відбувається. Самостійно розімкнути це коло дуже складно. Нині на профілактичному обліку в поліції Полтавщини перебуває 1418 осіб, які на побутовому ґрунті вчинили домашнє насильство. Із них - 1325 чоловіків. Наше завдання – проводити серед них широку інформаційну та  роз’яснювальну роботу. У всіх районах, містах та  ОТГ визначено уповноважених осіб, які несуть персональну відповідальність та організовують роботу у сфері запобігання та протидії домашньому насильству чи насильству за ознакою статі. Не мовчіть і вас почують!”

________________________________

Хоч і не вдома, проте зі спокійними буднями у Притулку для жінок БО “Світло надії”. Ми віримо, що кожна наша клієнтка віднайде родинний затишок та надійний тил по життю!

Всім сім'ям Полтавщини взаєморозуміння, поваги та вірності! Притулок для жінок БО “Світло надії працює за підтримки Департаменту соціального розвитку та охорони здоровя Полтавської міської ради.