“Вона готова до нового життя!”
25 Жовтня 2019

Добігає кінця термін реалізації проекту “Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні” за підтримки GIZ Ukraine. Є чим похвалитися. Позитийний досвід та гарний результат! Чимало учасниць отримали неабиякі знання для майбутньої професії, працевлаштувалися. 

4 години на навчання, ще 4 години - на громадських роботах. 3 місяці цікавих й пізнавальних лекцій за спеціальністю "Швачка" на базі Полтавський центр ПТО ДСЗ. Далі виробнича практика у Громадській спілці “Соціальне підприємництво “Навчально-виробничий центр”.Таку змогу отримала Олександра Силка, учасниця

Знесилена та зневірена жінка потребувала допомоги, адже опинилася у скрутному становищі. Сама родом із Полтави. Отримала диплом повара. Довгий час проживала у Криму. За рік до анексії півострова повернулася на Батьківщину. Вийшла заміж й народила сина. Далі все, як у бразильських серіалах: помер батько, чоловік постійно знущався, в результаті - розлучилася. Коштів не вистачало, адже була в декретній відпустці й отримувала допомогу на дитину в розмірі 860 грн. Рідний брат, який постійно вживає алкоголь не пускає у батьківську квартиру. Всі ці життєві перипетії не давали спокою полтавці. Олександра вирішила не замовчувати свою проблему, а звернутися по допомогу. 

“Зміна якості життя відбувається через прості речі – це не завжди голлівудські сценарії. Я стала учасницею важливого для мене проекту. Матиму нову спеціальність, зможу працювати на великому підприємстві. Займатимуся тим, що до душі. Зараз мене із сином підтримують у Притулку для жінок БО “Світло надії”. Дитину допомогли оформити у дитсадок. Отримала безкоштовне проживання, психологічну підтримку та юридичний захист”, - розповіла жінка.

А ще Олександра, попри навчання, отримала змогу підзаробити на громадських роботах, наголосила вона: “В мене є певні обов'язки: допомагаю у Притулку по господарству, доглядаю за прибудинковою територією, інколи доглядаю за малечею клієнток, відповідаю на телефонні дзвінки, фасую  та готую до відправлення речі із контейнерів #ОдежиНА”.

Отримати певний дохід, не покидаючи навчання - це чудова можливість послабити соціально-психологічне напруження в повсякденному житті. Олена Чикурова, керівник Притулку для жінок БО “Світло надії” зауважила: “Звісно, люди не можуть 3 місяці відводити тільки на навчання. З понеділка по п'ятницю сидіти на лекціях. Їм потрібно харчуватися, забезпечувати дитину, якщо це одинока мати. Підтримувати свій стан здоров'я. Тому було прийняте спільне рішення Полтавського обласного центру зайнятості та БО “Світло надії” організувати громадські роботи й виділити певну суму коштів на матеріальну підтримку осіб.

Позитивні результати спільної роботи - є! Олександра задоволена, почувається впевнено: “Є велике бажання працювати. Особливо на злагодженому підприємстві, з дружнім колективом. Сподіваюся стати гарним спеціалістом у швацькій справі”.

Тож, все попереду! Мрію втілити в життя дуже просто! 


В рамках проекту “Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні” за підтримки GIZ Ukraine спільно з Полтавським обласним центром зайнятості та Центром освіти дорослих Полтавщини.