Представники владних структур Полтавщини навчаються протидіяти домашньому насильству
22 Жовтня 2019

Представники владних структур та поліції Гребінківського, Диканського, Зіньківського, Карлівського та Полтавського районів з’їхалися до Полтави. Для них розпочався дводенний тренінг "Мультидисциплінарний підхід до виявлення  та надання комплексної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства". Кожного дня на Полтавщині фіксують випадки цього негативного явища, щоб ефективно протидіяти цим злочинам потрібно злагоджено працювати. Людина має відчувати, що вона захищена! Світлана Большева, програмний спеціаліст БО “Світло надії” зауважила: “В українському суспільстві спостерігається тенденція не розголошувати, приховувати проблему сімейного насильства. Мають місце глибоко вкорінені дискримінаційні стереотипи про те, що насильство в сім'ї - це "родинна справа", до якої не варто втручатися "стороннім", тобто правоохоронним органам.”

Як опановувати механізми вчасної протидії домашнього насильства, швидко та вчасно допомогти, використовуючи світові практики, розповіла Ольга Гришко, запрошений тренер: ”Для того, щоб ефективно протидіяти домашньому насильству, потрібно вміти донести до суспільства основні заходи протидії, щодо цієї проблеми. Кожна людина має знати свої права та вміти себе захистити!“

Два дні присутні будуть тренувати навички та поповнювати багаж знань. Які ж існують спеціальні заходи, щодо протидії домашньому насильству? В умовах змін в законодавстві потрібно знати всім дотичним структурам про терміновий заборонний припис стосовно кривдника чи взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи або ж обмежувальний припис, що видається від 1 до 6 місяців. 

Тренінг проводиться в рамках проекту «Запровадження (налагодження) механізму взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі в Полтавській області» за підтримки Посольства США в Україні.