ВІЛ – це не вирок, а хвороба, яку треба вчасно діагностувати і лікувати
13 Серпня 2019

В консультаційний кабінет БО «Світло надії», що знаходиться у Полтавському обласному центрі СНІДу, звернувся Михайло. Він проживає у Кременчуцькому районі. Працює у приватному сільському господарстві. Про свій ВІЛ статус дізнався давно, але як жити із цим повністю не усвідомлював. Нехтував порадами медиків. “Зараз врешті зрозумів, що життя одне й за нього потрібно боротися. Звернутися до фахівців мені порадив інфекціоніст. Сказав, що я зможу отримати соціальні послуги та сформувати прихильність до якісного лікування. Спочатку - це було дивакувато, але коли здоров’я почало погіршуватися, стало не по собі...”, - розповів Михайло. 

“Вже після проведення першого мотиваційного консультування Михайло визначив для себе пріоритети. Погодився виділити час на проходження інтервенції «Школа пацієнтів», де отримав всю необхідну інформацію для життя з ВІЛ”, - наголосив Андрій Іскра, соцпрацівник БО “Світло надії”. 

Також був складений план прихильності прийому препаратів, що зручний чоловікові і не суперечить його життєвому режиму. Адже найчастіше він полишав приймати АРТ через постійну зайнятість на роботі. Найбільше Михайла турбувало чи будуть побічні дії від препаратів і які саме. Заспокоїли та роз'яснили фахові психологи. І наголосили, що у разі виникнення запитань на постійному зв'язку із чоловіком завжди соціальний працівник! Михайло залишився задоволений: дім, робота, рідні, друзі - попереду щасливе життя!