У Полтаві відзначили Всесвітній день боротьби з туберкульозом!
25 Березня 2019

24 березня в Україні відзначали Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Він покликаний підвищити рівень поінформованості громадськості про те, що наразі туберкульоз залишається епідемією в більшій частині світу, у тому числі й в Україні.

Наша держава займає 9 місце серед всіх країн з найвищим показником мультирезистентного туберкульозу. При цьому результат успішного лікування складає 58,8% – це один з найнижчих в Європейському регіоні.

Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру наголосив: “Зараз фтизіатрична служба переходить на європейські методи лікування. Пацієнти більшене лежатимуть у стаціонарі мінімум півроку-рік, а лікуватимуться амбулаторно”.

Аби привернути увагу полтавців до цього небезпечного захворювання в обласному центрі провели соціально-інформаційний проект “IT'S TIME!”. Настав час: побороти туберкульоз в Україні, зупинити смертність, говорити відкрито про це захворювання, й знизити рівень стигми у суспільстві.

96 полтавців зробили флюорографію, у двох виявили туберкульоз. 300 людей пройшли скринінгове анкетування та більше 20 подарунків розіграли серед активних учасників акції “IT’S TIME!” Ніхто не залишився поза увагою!


Захід організувалиTBpeopleUkraineв консорціумі з БО "Світло надії", в рамках реалізації програмного компоненту 10М. Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти проекту "Сталість послуг в умовах реалізації плану переходу", спільно з «100% життя» - Мережа ЛЖВ.


Довідково: за даними Центру громадського здоров’я, кількість випадків захворювання на активний туберкульоз, включаючи його рецидиви, серед усього населення України за 2018 рік становила 26 321 осіб. На Полтавщині зареєстрували 923 випадки захворювання на чутливий туберкульоз та у 275 осіб виявили мультирезистентний ТБ. З початку 2019 року - 154 випадки чутливого та 52 МРТБ.