Кого бояться полтавці?
19 Березня 2019

Сьогодні у Полтаві фахівці БО “Світло надії” та ГО “Експертний центр з прав людини” презентували результати соціологічного опитування щодо оцінки можливості інтеграції вразливих груп населення задля створення безпечного середовища.

“Переважна більшість полтавчан загалом вважають своє місто безпечним. Проте 90% опитаних жителів міста зазначили, що в Полтаві є певні соціальні групи, які загрожують безпеці. При цьому 62% респондентів назвали такою групою наркозалежних осіб”, - зазначає Уляна Шадська, експерт ГО “Експертний центр з прав людини”.

Дослідження виявило наявність певних стереотипів щодо зазначених груп, зокрема в частині реальності загроз, що вони становлять для громади. Так, зокрема, чи не найбільшою загрозою з боку наркозалежних та колишніх в’язнів полтавці вважають поширення ними важких інфекційних хвороб. Проте дані свідчать, що відсоток реальних постраждалих від цієї загрози мінімальний.

“Це дослідження надзвичайно важливе для Полтави. Адже за отриманими результатами ми вже точно знаємо, куди рухатися далі. Наша мета - докласти максимум зусиль, щоб зробити наше місто безпечним!”, - говорить Вікторія Лоза, консультант з програмних питань БО “Світло надії”.

Як один із варіантів вирішення проблем наркозалежності, що знайшов підтримку з боку самих наркозалежних, громада Полтави бачить створення на своїй території спеціалізованого Центру реабілітації та ресоціалізації наркозалежних, що має надавати комплексу медико-соціальну та психологічну допомогу.