З ВІЛ можна прожити довге і повноцінне життя!
06 Березня 2019

Іван має дружину та 14-річну доньку. Щоб гідно утримувати родину,  їздив на заробітки за кордон - працював далекобійником. Та згодом почав відчувати слабкість настільки, що і на роботу сил не вистачало. Тому вирішив повернутися додому та пройти медичне обстеження. “Він був вже занадто слабкий та знесилений, коли із Решетилівки його направили у Полтавський обласний центр СНІДу. Тест на ВІЛ показав позитивний результат. Пізніше стало відомо, що й дружина має статус ВІЛ”, - розповідає Олексій Паньків, соціальний працівник БО «Світло надії».

Далі його направили у Полтавський тубдиспансер, тому що стан погіршувався з кожним днем: трималася висока температура, зневоднення, нічого не їв. Вага - 40 кілограмів. Івану зробили комп’ютерну томографію і  відповідні аналізи, був виявлений туберкульоз. Через тиждень розпочали антиретровірусну терапію. У шоковому стані чоловік відмовлявся сприймати дійсність. Переконати та пройти «Школу пацієнта» все ж вдалося. «Він дізнався інформацію про ВІЛ-інфекцію, розкриття статусу, активну диспансеризацію. Також про перелік медичних аналізів, які потрібно здавати протягом 3-6 місяців, щоб людина стежила за своїм здоров’ям самостійно. Із перших днів прийому ми постійно тримали зв’язок», - говорить Олексій Паньків.

Нині стан Івана покращився. Відновився апетит, набрав вагу, посміхається. Є жага до життя! Кожного дня під контролем свого лікаря у Решетилівці, він приймає АРТ та по графіку здає відповідні аналізи. Чоловік задоволений, що вчасно звернувся по допомогу, цим самим вберіг себе від негативних наслідків.


Сьогодні, кожен другий ВІЛ-інфікований українець не знає про свій статус. Більш ніж 50% осіб віком від 15 років виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров'я вже незадовільний. Вчасне тестування може виправити цю ситуацію та врятувати життя. В 2019 році в Україну буде доставлено більше мільйона тестів на ВІЛ. Пройти їх можна буде у свого сімейного лікаря, або в мобільних чи стаціонарних пунктах тестування.