Лікарі Полтавщини навчилися як правильно консультувати та тестувати своїх пацієнтів на ВІЛ
28 Січня 2019

У Полтаві провели тренінг «Консультування та тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів серед представників груп найвищого ризику». Працівники медичних закладів охорони здоров’я області навчилися, як правильно говорити з пацієнтами «до» та «після» проходження експрес-тесту на ВІЛ-інфекцію.

Анатолій Волик, лікар соціальної медицини, розповів: «Швидкі» тести зараз входять в обов’язкову модель прийому пацієнта сімейним лікарем. Це новий підхід, Україна тільки до нього адаптується Тому для початку лікарям потрібно розібратися у темі самостійно”.

З такою думкою погоджується і Людмила Бубарєва, лікар психо-інфекційного відділення Полтавської психіатричної лікарні ім. О.Ф. Мальцева: «Враховуючи контингент наших хворих, хотілося дізнатися, як правильно їх мотивувати на проходження експрес-тестування. Адже ми працюємо із психічнохворими людьми. 30-40% нашого уразливого контингенту межується з цією інфекцією».

По завершенню тренінгу сімейні лікарі, медичні сестри, лаборанти із Лубенського, Кобеляцького, Кременчуцького, Новосанжарського, Решетилівського районів та Полтави отримали відповідні сертифікати.

Тренінг відбувся у рамках реалізації компоненту HealthLink (1.2) «Посилення спроможності НУО ефективно впроваджувати заходи у сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в перехідний період від донорського фінансування до коштів місцевих бюджетів», який реалізує БО “Світло надії” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine - USAID Україна)” та «100% життя» - Мережа ЛЖВ.