Клієнтки Притулку для жінок БО «Світло надії» хочуть більше знати про свої права
18 Січня 2019

У Притулку для жінок БО «Світло надії» провели інформаційне заняття із правової допомоги постраждалим від домашнього насильства. Головна мета заходу – звести до мінімуму й розтлумачити основні питання проблеми тиранії у сім’ї, що можуть заважати жити вільно.

Марія, разом зі своїм сином (1 рік 7 місяців) мешкає у притулку вже 4 місяці. Пішла від чоловіка, не витримала жорстокість. Переймається: «Вже є неодноразові приписи і навіть їх порушення, проте колишній чоловік тероризує і мене, і батьків. Він не розуміє, що коїть, нічого та нікого не боїться. Я б хотіла, щоб з ним провів профілактичні бесіди психіатр, щоб він розумів, що силою це не робиться».

У свою чергу Наталія Черниш, заступник начальника відділу правової інформації та консультації Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги зауважує: «У майбутньому будуть затверджені програми, які за рішення суду зможуть зобов'язати пройти курс лікування кривдника, щоб він дійсно навчився контролювати свою агресію. Це буде така програма, яка спрямована на перевиховання кривдника. Можливо будуть використовуватися засоби психотерапії чи психокорекції, але це ще все в проекті”

Нагадуємо, що  11 січня 2019 року вступив у дію закон "Про запобігання та протидію домашньому насильству". За новими нормами за вчинення домашнього насильства можливе встановлення такого покарання: громадські роботи на строк від 150 до 240 годин; арешт на строк до 6 місяців, обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до двох років. При цьому заборонено дзвонити, листуватися і навіть наближатися на певну відстань до потерпілого.