До 2020 року на Полтавщині продовжать роботу у напрямку протидії торгівлі людьми
16 Січня 2019

Сьогодні у БО “Світло надії” провели засідання круглого столу «Забезпечення сталості функціонування національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Полтавській області». Похвалитися дійсно є чим, адже у районах стали серйозніше відноситися до проблеми. Фахівці різних установ області завдяки тренінгам БО «Світло надії» дізналися і розібралися в проблемі, щоб швидко реагувати у подібних ситуаціях.

«Найактивніші у Полтавському, Лубенському, Миргородському, Хорольському районах. Наприклад, у Миргородському районі фахівець, яка відвідала наші тренінги, самостійно виявила факт торгівлі людьми (у цьому випадку - торгівля органами) й перенаправила до БО “Світло надії” постраждалого чоловіка, де він отримав належну допомогу”, - коментує Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії».

Також на засіданні учасники зауважили, що все ж не вистачає співпраці з поліцією області. Обговорили подальший план спільної діяльності із представниками мультидисциплінарної групи з питань протидії торгівлі людьми у Полтавській області при Міжвідомчій координаційній раді з  гендерних питань та проблем сім’ї при ОДА.

Протягом заходу учасники неодноразово наголосили про необхідність взаємодії всіх суб’єктів, які працюють у напрямку її протидії. Оксана Помагайбо, фахівець із соціальної роботи Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, зазначає: «Люди, які вже працюють у сфері боротьби з торгівлею людьми, дійсно розуміють необхідність здійснення соціальної роботи із особами, які постраждали від сучасного рабства”

Захід відбувся у рамках проекту сталості функціонування національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Полтавській області». Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.