Соціальне підприємництво - бізнес, який переслідує соціальні цілі
22 Грудня 2018

Соціальне підприємство розраховує на залучення прибутку, щоб інвестувати його у соціальну сферу та створювати робочі місця для тих, хто не може бути конкурентним на ринку праці. Це, у першу чергу, цільові групи: наркозалежні, ВІЛ-інфіковані, безхатьки та звільнені із місць позбавлення волі.

“Щоб створити соціальне підприємство потрібна чітка ідея. А потім уже зацікавленість органів місцевого самоврядування у її підтримці та якісь мінімальні людські ресурси. Все це займає досить багато часу та енергії, тому є довгостроковим проектом”, - коментує Роман Дрозд, виконавчий директор БО “Світло надії”.

Розвиваючи такі сервіси як Центр адаптації для бездомних, БО «Світло надії» зробила певні висновки. Для того, щоб люди із цільових груп ставали успішними, вони повинні бути фінансово вільними. Як це зробити? Людину потрібно навчити чомусь і працевлаштувати.

“Ми розуміли, що не здатні були охопити весь запит, який був. За рік пройшло навчання професій близько 18 осіб. З них 14  були працевлаштовані. Тож 70% наших клієнтів, які не мали жодних навичок по роботі у колективі чи професійних умінь, пройшли навчання  та отримали роботу. 70% − це високий результат та новий шанс для людини.  Більшість цих людей прийшло і з вулиці: далеко не у кожного є своє житло. Це люди, які думали, що ніколи не зможуть піднятися”, - додає Роман Дрозд.

Кожна НУО повинна тверезо оцінити свої сили. Для створення соціального підприємства потрібна чітка ідея, чимало ресурсів, як людських так і матеріальних, підтримка органів влади. Тільки повністю зрілим організаціям є сенс ризикувати.