“Життя на продаж” - полтавці переглянули документальну стрічку про страшні подробиці торгівлі людьми
06 Грудня 2018

3 грудня відбувся відкритий показ документального фільму “Життя на продаж”, захід присвячений Міжнародному дню боротьби з рабством. Стрічка, роль ведучої в якій виконала популярна співачка Джамала, завдяки відтворенню реальних подій та справжнім свідченням постраждалих показує глядачам страшні подробиці торгівлі людьми. Він також навчає молодь, як можна залишитися у безпеці, обираючи роботу за кордоном. Фільм «Життя на продаж» розповідає справжні історії постраждалих: Марині, дизайнеру інтер’єрів, пообіцяли роботу на швейній фабриці, але опинилася вона в Москві на роботі в секс-індустрії; Оксана, продавчиня на ринку, під тягарем боргів потрапила на примусову 18-годинну працю; Олег, молодий будівельник, який хотів зібрати грошей на автомобіль, був примушений до тяжкої роботи на будівництві в Росії. За даними Міжнародної організації з міграції, Російська Федерація залишається основною країною призначення для торгівлі людьми з України – 65% випадків у 2018 році. На другому місці – країни-члени Європейського Союзу, звідки повернулися 23,4% постраждалих осіб. Внутрішня торгівля людьми також не зникла - 10% випадків від загальної кількості.

“За даними Міжнародної організації з міграції, за роки незалежності України від торгівлі людьми постраждало понад чверть мільйона українців. Загальна тенденція збільшення випадків торгівлі людьми не оминає і Полтавщину. Трудова міграція - це нормальне явище, тому дуже важливо, щоб люди були обізнані щодо своїх прав та безпечного працевлаштування”, - коментує Світлана Большева, програмний спеціаліст БО “Світло надії”.

Проведення заходу стало можливим в рамках проекту «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, у тому числі дітьми, у Полтавській області», що реалізується БО «Світло надії» у партнерстві з IOM Ukraine за фінансової підтримки Mіністерства закордонних справ Королівства Норвегія, Міністерства міжнародних справ Канади та щедрої підтримки американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).