Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ!
30 Листопада 2018


“Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ” - під цим гаслом 30 листопада у Полтаві пройшла акція, присвячена до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом. Саме сьогодні дізналися свій ВІЛ-статус працівники Полтавської міської ради та Полтавської обласної державної адміністрації. Протягом акції було протестовано близько півсотні чиновників.

“Своїм прикладом я покажу полтавцям, що тестування на ВІЛ не страшно, а необхідно! Кожен з нас може зробити це у свого сімейного лікаря безкоштовно, конфіденційно та лише за 15 хвилин. Сподіваюсь, що мій сьогоднішній досвід повторять інші люди. Адже рання діагностика збереже не тільки здоров’я, а й життя”, - коментує Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради, в.о. міського голови.

Сьогодні в Україні більш як половину нових випадків ВІЛ виявляють на 3-й чи 4-й клінічних стадіях. Це відбувається через незнання. Медична реформа розширює можливості для скорішого подолання епідемії ВІЛ в Україні. Для цього у 2019 році в Україну буде завезено більше мільйона експрес-тестів на ВІЛ.

“Весь світ говорить про те, що саме тестування на ВІЛ - ключ до зупинення епідемії. Сьогодні ми скористались прекрасною нагодою безкоштовно та швидко перевірити своє здоров’я. Вірю в те, що нарешті люди почнуть піклуватися про себе та про оточуючих і подібне обстеження для них стане регулярним”, - зазначає Олександр Буцький, начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА.

Важливо аби кожна пенсіонерка на лавочці і кожен лідер думок та змінотворець знали, що “Знати свій статус” - це їхнє право, це дбайливе ставлення до свого здоров’я та до нашого спільного майбутнього. Пройти тест на ВІЛ зараз просто - як раз плюнути. До речі, це також не метафора. В Україні доступні оральні тести, на ВІЛ за слиною.

“Тестування на ВІЛ, що діагностує захворювання по слині, дуже зручне, адже це можна зробити самостійно, без медичного працівника.  Наступного року в Україну буде завезено більше 1 млн тестів на ВІЛ. Ми закликаємо кожного дізнаватись про свій статус адже це наше право на здоров’я!”, - коментує Вікторія Лоза, консультант з програмних питань БО “Світло надії”.

Висловлюємо щиру подяку Полтавській міській раді, Полтавській обласній державній адміністрації та Полтавському обласнму центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом. Ми впевнені, що разом ми подолаємо епідемію ВІЛ у світі!