Розпочалась Перша національна конференція з протидії туберкульозу в Україні!
09 Жовтня 2018

Сьогодні ми стали свідками грандіозної події - розпочалась Перша національна конференція «Мобілізація зусиль спільноти у боротьбі з туберкульозом в Україні», учасниками якої стали представники ТБ спільноти України, представники урядових структур, міжнародних організацій та громадянського суспільства, а також інші зацікавлені сторони, які працюють у сфері подолання туберкульозу. Основна мета Конференції – привернути увагу до важливості мобілізації ТБ спільноти та об’єднання зусиль заради забезпечення ефективної відповіді на епідемію туберкульозу в Україні. Чому це важливо? Лише  протягом останніх трьох років від туберкульозу померло близько 13 тисяч людей, що у 3,4 рази більше, ніж загинуло за цей час в зоні бойових дій АТО (за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України).

“На сьогоднішній день ми найбільше об’єднання пацієнтів в Україні. Весь рік ми проводили інформаційно-просвітницькі заходи та тренінги для медичних працівників, до яких долучилися представники як державного сектору, так і закладів охорони здоров’я. Варто зазначити, що ми беремо активну участь у формуванні місцевих політик, де захищаємо права пацієнтів та прагнемо бути почутими. Тільки об’єднавши зусилля ми подолаємо туберкульоз в Україні!”, - коментує Ольга Клименко, керівник БО “TBPeopleUkraine”.

За словами учасників, найактуальніше для них - це питання діагностики, забезпечення сучасними протитуберкульозними препаратами всіх хворих на туберкульоз та знищення стаціонарного лікування для дітей. Важливо досягти зменшення рівня стигми та дискримінації серед людей, які хворіють чи вже перехворіли на ТБ та здійснити перехід фінансування від Глобального Фонду на кошти місцевих бюджетів.

“Варто змінити підхід Мінфіну до виділення коштів на лікування туберкульозу з “Скільки витратити на препарати?” на “Скільки витратити на збереження людського життя?”. Ми мріємо, що в Україні народиться така система цінностей, коли життя людини стане пріоритетом №1. Ми будемо прикладати максимум зусиль, щоб досягти таких змін!”, - говорить Дмитро Шерембей, Голова Координаційної ради БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ».

Проведення Першої національної конференції «Мобілізація зусиль спільноти у боротьбі з туберкульозом в Україні» стало можливим завдяки підтримці PATH, БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ», МБФ «Альянс громадського здоров’я», ГО «Інфекційний контроль в Україні».