У Полтаві провели круглий стіл з протидії торгівлі людьми
04 Жовтня 2018

4 жовтня відбулося засідання круглого столу на тему: «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми, у Полтавській області». Обговорити нагальні питання долучились голови та представники об’єднаних територіальних громад Полтавської області, Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та фахівці БО «Світло надії».

 «Ми звертаємо увагу на актуальність питання протидії торгівлі людьми на всіх рівнях, необхідність внесення відповідних заходів в Стратегії/плани соціально-економічного розвитку ОТГ. Згідно із дослідженням МОМ, з 1991 року від торгівлі людьми постраждало майже чверть мільйона українців, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Здебільшого – це трудова експлуатація», - пояснила Світлана Большева, програмний спеціаліст БО «Світло надії».

Якщо Вам обмежили свободу пересування, забрали паспорт, позбавили вибору та можливості припинити роботу, не виплатили обіцяної заробітної платні – скоріш за все, Ви постраждали від торгівлі людьми. В таких випадках для отримання консультації телефонуйте на гарячу лінію 527.

«Підвищення уразливості населення щодо ризику потрапити у ситуацію торгівлі людьми ймовірно пов’язане із погіршенням економічної ситуації в Україні, зростаючим рівнем безробіття, наявністю військового конфлікту та збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб, а також введенням безвізового режиму з ЄС. Тому існує потреба в комплексному підході у роботі з напрямком протидії торгівлі людьми, в тому числі із залученням ОТГ», - зазначила Наталія Шкоденко, заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА.

Проект «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, у тому числі дітьми, у Полтавській області», що реалізується БО «Світло надії» у партнерстві з представництвом в Україні Міжнародної організації з міграції за фінансової підтримки Mіністерства закордонних справ Королівства Норвегія, Міністерства міжнародних справ Канади та щедрої підтримки американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).