Включення неурядових організацій до переліку виконавців обласних медико-соціальних програм необхідне!
03 Жовтня 2018

Більшість медико-соціальних програм фінансуються за рахунок «додаткових надходжень» до обласних бюджетів. Це означає, що у будь-який час фінансування може бути зменшено чи зовсім призупинено. Із огляду на це, ВІЛ-сервісні організації повинні увійти до переліку заходів із усіма своїми сервісами і відповідними бюджетами.

Отримання офіційного статусу «виконавця програми» дозволить поступово перейти на часткове фінансування сервісів із місцевих бюджеті. А вже потім, коли зазначені послуги стануть невід’ємною частиною програми, буде значно легше забезпечити повноцінне фінансування програмної діяльності організації із обласного  бюджету.

“Для того, щоб сервіси і послуги НУО увійшли до обласних програм, головним завданням має стати розповсюдження інформації про внесок у справу боротьби із ВІЛ/СНІДом. Слід розуміти, що включення до програм лише перший крок на шляху інституалізації сервісів НУО”, - коментує Роман Дрозд, виконавчий директор БО ”Світло надії”.

Запропонований кейс дозволяє зробити перший крок, використовуючи існуючі координаційні механізми та інструменти адвокаційного впливу. Для цього необхідно, перш за все, детально вивчити попередню обласну програму, розглянути проект загальнодержавної програми

“Включити себе до програми як виконавця – не складне завдання. Адже ви приходите зі своїми готовими сервісами та послугам, також за вами «притягнуться» кошти міжнародних донорів. Наполягайте на тому, що це прямі інвестиції у галузь охорони здоров'я, які ви забезпечили завдяки свої ефективні роботі”, - зазначає Сергій Жук, керівник напрямку політики та комунікації БО ”Світло надії”.

Механізм цього успішного кейсу буде поширюватися на інші регіони України, у тому числі в рамках напрямку 11М проекту “Сталі системи охорони здоров’я 100% життя”, що реалізовує БО “Світло надії” за підтримки БО “СТО ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ”.