У Полтаві учні ПТУ пройдуть тестування на ВІЛ
29 Вересня 2017

У Полтаві вперше будуть тестувати на ВІЛ-інфекцію учнів професійно-технічних навчальних закладів на навчальний 2017-2018рр. Тестування передбачає, що учні ПТУ мають змогу дізнатися про свій ВІЛ-статус невідривно від навчання, а також фахівці інформуватимуть учнів щодо профілактики ВІЛ-інфекції.

З такою ініціативою виступила благодійна організація «Світло надії» разом з Департаментом освіти та науки Полтавської ОДА та Департаментом охорони здоров*я. Після засідання обласної координаційної ради з питань протидії та профілактики туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, наркоманії було прийняте рішення про створення спільного плану дій профілактичних заходів у професійно-технічних навчальних закладах міста Полтави. Відповідно до цього у Полтаві будуть проінформовані щодо профілактики ВІЛ-інфекції та протестовані учні десяти  професійно-технічних училищ міста.

 У першу чергу будуть проводитися інформаційні лекції, бесіди, флешмоби, просвітницька робота та тестування, яке  безперечно, є добровільним та анонімним.

   

«Наша мета – це покращення знань та навичок учнів щодо ВІЛ-інфекції та шляхів інфікування. Підлітки ПТУ знаходяться в групі ризику. Тому ми хочемо аби вони знали шляхи інфікування та могли себе убезпечити, або хоча б мінімізувати їх для себе.» – розповідає Віктор Шилов,  керівник підліткового центру «Lighthousе» БО «Світло надії».

  Вперше подібне тестування на ВІЛ-інфекцію із залученням учнів на базі трьох ПТУ відбулося у кінці 2016 року, та вдруге на початку 2017 року.

  
«Основна мета освіти – це навчити молодь цінувати власне життя. У рамках освітньої програми проводиться комплекс різних заходів: виховні години, флешмоби, конкурси, засідання круглих столів. Вони спрямовані на профілактику ВІЛ-інфекції, шкідливих звичок, формування здорового способу життя. Має бути співпраця на всіх рівнях між департаментом, громадськими організаціями, медиками, психологами та батьками. Сьогодні ми це й робимо», – говорить Сергій Рибалко, головний спеціаліст Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА.

 Згідно з чинним законодавством – Закон України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» 2861-17 від 23.12.2010 кожен підліток має право проходити тест на ВІЛ-інфекцію анонімно, без паспорту та присутності батьків.  Проінформованість підлітків – це перший крок до протидії з ВІЛ-інфекцією/СНІДом.

   
«Полтава являється пілотним містом, де ми спробуємо все реалізувати. В Україні ще такого немає. Ми працюємо з різними громадськими організаціями, і наприклад ГО «Teenergizer», які проводять свою діяльність у Києві та по всій Україні, теж хотіла би запровадити таку систему. Ми сподіваємося, що на прикладі наших успіхів ми зможемо розповсюдити цей досвід на загал усій країні» – говорить Віктор Шилов,  керівник Профілактичного підліткового центру «LightHouse» БО «Світло надії».