Молдовські НУО переймають досвід БО «Світло надії»
28 Вересня 2017

До Полтави 18 вересня приїхала делегація представників неурядових громадських організацій з Молдови. Гості протягом чотирьох днів переймали досвід роботи благодійної організації «Світло надії». Навчально-освітній візит до БО проходив у рамках проекту донорської підтримки «Європейська мережа зниження шкоди». Фахівці БО розповідали про інструменти взаємодії з владою та адвокацію тощо.

  

«До нас приїхали не лише представники НУО, а й місцевої адміністрації та лікар-інфекціоніст, яка працює у сфері ВІЛ/СНІДу. У першу чергу їх цікавили моделі та практики, які ми застосовуємо конкретно в нашому регіоні та в Україні загалом, для того щоб забезпечити стійкість ВІЛ-послуг та зменшення шкоди.» розповідає Сергій Жук, керівник відділу політики та комунікації.

У рамках візиту делегація відвідала сервіси БО «Світло надії». Представники НУО побачили механізми роботи «Центру адаптації», «Центру для жінок», навчально-виробничий центр. Фахівці БО розповіли про роботу цих сервісів, у тому числі й про залучення бюджетних коштів різними способами: це і соціальне замовлення,  соціальний контракт, фінансова  діяльність програмної організації через відповідні профільні програми тощо. Лікар-інфекціоніст з Молдови окремо поспілкувалася з лікарем-наркологом та лікарем-інфекціоністом БО «Світло надії», побачила як організована робота на рівні платної та муніципальної медицини.

Як виявилося, Молдова стикнулася з проблемою правової документації національного рівня, яка б дозволяла впроваджувати деякі послуги, а саме соціальне замовлення. 

 
«Заступник мера міста Бєльці стверджує, що оплачувані громадські роботи, цілком можливо реалізувати у них на місцях, і всю надану нами інформацію, досвід роботи вони візьмуть собі на озброєння. Але соціальне замовлення, за їхніми словами, поки що впровадити неможливо у зв’язку з необхідними документами, які мають затверджуватися на національному рівні.» – стверджує Сергій Жук, керівник відділу політики та комунікації.

Найголовніше, продовжує Сергій Жук, це те, що всі ініціативи потрібно впроваджувати на місцевому рівні, з тим, щоб вони згодом були прийняті на національному.