Полтава ділиться досвідом співпраці роботи Служби пробації та БО «Світло надії»
28 Вересня 2017

14 вересня до Полтави приїхали представники Служби пробації з Сумської, Луганської, Харківської областей, щоб перейняти досвід роботи полтавських колег. Тема зустрічі «Взаємодія з органами державної влади та недержавним сектором». Ювенальна пробація у місті Полтава почала свою роботу з вересня 2017 року, до підпорядкування якого входять чотири районних сектори.  

 
 

«Ми запросили наших колег із Сумської, Луганської, Харківської областей щодо презентації свого досвіду взаємодії з організаціями. Сьогодні ми співпрацюємо та організовуємо роботу разом з БО «Світло надії», а також на базі підліткового центру БО «Світло надії» «Lighthousе». Надалі плануємо реалізацію введення центру для неповнолітніх ювенальної пробації», – сказала  Лілія Кропивко, заступник начальника Полтавського міжрайонного відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

  За словами  директора Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ольги Буднікової, раніше робота будувалася таким чином, що кримінально-виконавча інспекція брала на облік дітей, і мала функцію жорсткого характеру: соціальна допомога надавалася після вироку суду, зараз же вона надається до судового рішення, під час слідства.

  
«Ця робота буде впливати на рішення суду. Сьогодні у систему пробації вводяться посади, які повинні займатися цією роботою: соціальні працівники та психологи. На мою думку, через деякий час, даною роботою не буде займатися Центр соціальних служб, тому що логічно, щоб неповнолітні отримували всі послуги під одним дахом», зазначила Ольга Буднікова.

Перевага пробації у чинному законодавстві України  в тому, що за підтримки соціального працівника та психолога можна дізнатися першочергову причину дій підлітків, допомогти їм соціально адаптуватися та знизити кількість засуджених у місті. Вирок суду здійснюється за місцем проживання неповнолітнього.

Фахівці благодійної організації «Світло надії» постійно проводять навчальні тренінги як зрозуміти підлітків, як себе поводити у спілкуванні з ними тощо. До кінця цього року планується відкрити центр для повнолітніх осіб при Полтавському міськрайонному відділі м. Полтава, де будуть надаватися розширені соціально-виховні послуги спільно з громадськими організаціями та переадресація необхідних послуг клієнту.

У рамках заходу запрошені також відвідали філії БО «Світло надії»:  Центр соціальної адаптації, Кризовий центр адаптації для жінок та побачили чітку налагоджену співпрацю із профільними службами та управліннями для вирішення питань клієнтів.