Ольга Клименко: “Життя - найбільша цінність!”
23 Травня 2018

Нещодавно для фтизіатрів Рівненського обласного протитуберкульозного диспансеру відбувся тренінг "Формування толерантного ставлення у медичних працівників до хворих на туберкульоз  та представників груп найвищого ризику щодо захворювання на туберкульоз". Мета - знизити стигму та дискримінацію пацієнтів з туберкульозом та осіб уразливих до інфікування.

“Лікування туберкульозу в Україні має набути характеру пацієнт-орієнтованої моделі. Стаціонар потрібен тільки тоді, коли є активна фаза туберкульозу. Тому, соціальний супровід пацієнтів край необхідний!”, - говорить Ольга Клименко, керівник напрямку з мобілізації ТБ спільноти.

Юрій Лазаревич, голова правління БО “100% життя м.Рівне” розповів про правильний підхід до лікування та як саме необхідно працювати з людьми з діагнозом ТБ: “Важливо акцентувати увагу на досить високому рівні стигматизації у нашій країні. Люди вважають, що туберкульоз - це хвороба бездомних, наркоманів або засуджених. Переборовши стигму та дискримінацію, хворі на ТБ почнуть жити повноцінним життям”.

З Миколою Ординським, головним фтизіатром та Євгеном Баборикіним, лідером ТБ спільноти Рівненської області, провели дискусію відносно переходу на амбулаторну форму лікування в рамках реформи та важливості надання права вибору пацієнту обрати комфортний спосіб лікування, за відповідності медичних показників.

Також презентували фотопроект спільноти "Туберкульоз очима пацієнтів" та обговорили дитячий ТБ.

"Зміни мають бути! Незалежно від власних переживань, мета реформи - зберегти життя як найбільшу цінність. Кожен пацієнт, не тільки з туберкульозом, має право на вибір", - додає Ольга Клименко.

Тренінг відбувся у рамках програмного компоненту 10М "Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти", що реалізується БО "Світло надії" за підтримки БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ"